• 0
Horší vstup do jarní části soutěže si snad lídr pražského přeboru Přední Kopanina ani přát nemohl. V 16. kole prohrál na vlastním hřišti s Unionem Vršovice 1:2 gólem z 90. minuty. Obě dvě branky hostů zařídil střídající Daniel Janout. Přiblížení se čelu tabulky na rozdíl jednoho bodu odmítli fotbalisté Třeboradic, kteří podlehli rezervě Admiry. Podívejte se na video.

V utkání Kopaniny s Vršovicemi zřejmě nikoho z diváků nepřekvapilo, když se domácí celek a zároveň lídr pražského přeboru ujal ve 29. minutě vedení. Po dobré přihrávce si z blízkosti s hostujícím brankářem pohrál Daniel Urban a vsítil už osmý gól v sezoně.

Po poločase ovšem došlo k veledůležitému střídání na lavičce hostů, kdy se do hry dostal třiadvacetiletý žolík Daniel Janout. Ten se v 79. minutě prodral k domácí bráně a ve skluzu poslal míč jejímu ochránci přímo mezi nohy. V poslední minutě se pak stejný hráč šikovně zbavil obránce ve velkém vápně a zasunul k levé tyči. Přisoudil tak překvapivě tři body hostům z Vršovic.

Pro web fotbalpraha.cz střelec obou gólů Unionu uvedl: „Když to v poslední minutě padlo do sítě, tak to byla euforie. Jak jsem se cítil, to nejde popsat slovy. Byl to jeden z mých nejlepších zápasů v kariéře. V chlapech určitě.“

Zaváhání lídra z Kopaniny mohly využít druhé Třeboradice. Ty na svém hřišti přivítaly rezervu Admiry. Po poločase ovšem na tabuli svítilo skóre 0:2, za hosty se trefili Jakub Michálek a Daniel Šindelář.

Po přestávce sice na 1:2 snížil v 61. minutě Tomáš Kyncl z Třeboradic, už o dvě minuty později ovšem znovu na rozdíl dvou branek zvyšoval hostující Jakub Štefan. Jeho trefa se nakonec ukázala být i vítěznou, dobře zakroucený přímý kop domácího Pavla Grznára z 69. minuty už totiž nic neřešil a Admira si z Třeboradic odvezla cennou výhru 3:2.

Úvodní jarní kolo fotbalového pražského přeboru provázely protesty Zličína proti vedení českého fotbalu (o jejich bojkotu jsme psali zde).

Výsledky 16. kola: Střešovice 1911 - FC Háje 2:2 (1:1), ABC Braník - Cholupice 2:1 (1:1), Př. Kopanina - Union Vršovice 1:2 (1:0), Uhelné sklady - ČAFC Praha 3:3 (0:1), Stodůlky - Bohemians 0:2 (0:0), Motorlet Praha B - Zbraslav 1:1 (0:1), Třeboradice - Admira Praha B 2:3 (0:2), Královice - Zličín odloženo.

1. Přední Kopanina 16 12 2 2 42:13 38
2. Třeboradice 16 11 1 4 46:30 34
3. Sportovní klub Zbraslav 16 9 5 2 42:19 32
4. Sokol Královice 16 8 5 3 39:28 29
5. Bohemians Praha 16 8 4 4 36:28 28
6. ČAFC Praha 16 8 3 5 36:35 27
7. Admira Praha B 16 6 4 6 41:36 22
8. ABC Braník 16 7 1 8 24:32 22