• 0
Byl to takzvaný „zápas o šest bodů“. V šestnáctém kole fotbalového pražského přeboru se střetly celky Střešovic a Hájů, tedy 15. a 14. tým v tabulce. Domácí Střešovice sice dvakrát prohrávaly, ale pokaždé se jim podařilo vyrovnat - i zásluhou krásného voleje ze 78. minuty. Podívejte se na video.

Hosté z Hájů šli v důležitém zápase celkem rychle do vedení. Už v 17. minutě se prosadil Tomáš Duka, jenž na hranici vápna převzal přihrávku, obešel obránce a obstřelil gólmana Střešovic.

Domácí však téměř okamžitě - během pěti minut - zareagovali. Pavel Kopal unikl obráncům Hájů a z poloviny hřiště uháněl sám na brankáře hostí, jehož bez problémů překonal.

Zbytek utkání provázela stejná režie - Háje šly do vedení, ale Střešovicím se podařilo vyrovnat. Na trefu Václava Hrušky z 57. minuty totiž pěkným volejem odpověděl domácí Norbert Mikš a rozhodl o dělbě bodů.

„Ztratili jsme tady dva body, měli jsme vyhrát. Soupeř dvakrát krásně vystřelil, dvakrát to trefil,“ mrzelo ve videu trenéra Hájů Petra Procházku.

I jeho protějšek Martin Pačanda neměl z výsledku úplnou radost. Kouči Střešovic se nelíbila předvedená hra: „Nenavázali jsme na zlepšené a dobré výkony z přípravných zápasů. Nevím proč, ale podali jsme nervózní výkon, na kterém se podepsalo mládí a nezkušenost našeho týmu.“

Úvodní jarní kolo fotbalového pražského přeboru provázely protesty Zličína proti vedení českého fotbalu (o jejich bojkotu jsme psali zde).

Střešovice 1911 - FC Háje 2:2 (1:1)

Branky: 22. Kopal, 78. Mikš - 17. Duka , 57. Hruška.

Ostatní výsledky 16. kola: ABC Braník - Cholupice 2:1 (1:1), Př. Kopanina - Union Vršovice 1:2 (1:0), Uhelné sklady - ČAFC Praha 3:3 (0:1), Stodůlky - Bohemians 0:2 (0:0), Motorlet Praha B - Zbraslav 1:1 (0:1), Třeboradice - Admira Praha B 2:3 (0:2), Královice - Zličín odloženo.

1. Přední Kopanina 16 12 2 2 42:13 38
2. Třeboradice 16 11 1 4 46:30 34
3. Sportovní klub Zbraslav 16 9 5 2 42:19 32
4. Sokol Královice 16 8 5 3 39:28 29
5. Bohemians Praha 16 8 4 4 36:28 28
6. ČAFC Praha 16 8 3 5 36:35 27
7. Admira Praha B 16 6 4 6 41:36 22
8. ABC Braník 16 7 1 8 24:32 22