Od lidí vybral 2 miliony na vznik hry, neustál kritiku a s tvorbou končí

  • 22
Zůstat šťastný a produktivní i po vydání titulu Bear Simulator se pro autora stalo příliš velikou výzvou. Rozhodl se proto, že ve vývoji hry pokračovat nebude. V plánu má pouze poslední úpravy, kterým chce poděkovat komunitě za finanční podporu.

Hra Bear Simulator totiž vznikala díky serveru Kickstarter, kde v roce 2014 vybrala 100 tisíc dolarů. Tedy zhruba 2,5 milionu korun. A ačkoliv projekt v uživatelských recenzích doporučuje 78 % hráčů, autor již nadále nechce čelit kritice a s tvorbou zcela končí.

„Hra neměla dobrou odezvu, lidé na ni nahlížejí skrz prsty kvůli jejímu názvu a je tu celá řada dalších problémů, kvůli kterým jsou aktualizace zbytečné a jakákoliv další snaha předem prohraná. Nejsem navíc dostatečně zkušený na to, abych hru vylepšil,“ napsal John Farjay.

Plná verze vyšla 26. února a dostupná je za 14,99 eura. Vyjde tedy zhruba na 405 korun a v uživatelských recenzích na Steamu se lze dočíst například: „Není na tom nic složitého a není to ta nejvyladěnější hra všech dob. Ale řekl bych, že za tu cenu stojí.“

Bear Simulator
Bear Simulator
Bear Simulator

Méně pozitivní je však uživatel vystupující pod přezdívkou Des Bardeaux, který píše: „Najít ještě něco kromě zajíce zaseknutého o kámen a kachny, kterou není možné ulovit, mi zabralo zhruba dvacet minut. A zabila mě liška.“

Vývojář tak v příspěvku na Kickstarteru píše: „Na tohle drama už nemám sílu. Nemohu ho ignorovat, protože to vyvolá další vlnu a nemůžu s ním nic dělat, protože i to způsobí další drama.“

Břitkým kritikem titulu se stal nejpopulárnější youtuber PewDiePie, který ho ve svém videu přirovnal k exkrementům a fanouškům doporučil, aby si projekt nekupovali.

Kvůli reakci autora pak video dočasně skryl. Nechtěl prý, aby se vývojář cítil nepříjemně. Youtuber se však video o den později rozhodl opět zveřejnit.

Bear Simulator

K záležitosti pak napsal: „Když jsem slyšel, že (autor) přestal vyvíjet hry a na projekt se vykašlal, rozhodl jsem se záznam opět aktivovat. S vývojem nepřestanete kvůli jednomu videu, což si lidé kvůli jeho odstranění mohli myslet.“

V popisu na YouTube zároveň uvádí, že s tvrdou internetovou kritikou má zkušenosti a může to sloužit k osobnímu rozvoji.

zdroj: www.youtube.com