Jan Veselý (vpravo) z Fenerbahce úspěšně blokuje útok Crvené zvezdy Bělehrad, zastavil německého pivota Maika Zirbese. | foto: AP

Veselého Fenerbahce otočilo duel s Crvenou zvezdou a vládne Eurolize

• 0
Basketbalisté Fenerbahce Istanbul se po porážce s Panathinaikosem Atény pochlapili a další selhání v Eurolize nedopustili. Domácí duel s Crvenou zvezdou Bělehrad otočili na 72:65, s osmi výhrami a jedním nezdarem zůstávají na čele osmifinálové skupiny E.

Český reprezentant Jan Veselý znovu patřil ke klíčovým mužům tureckého velkoklubu, posbíral 10 bodů, pět doskoků a dvě asistence.

Hvězdou zápasu byl však jiný bývalý hráč NBA - italský křídelník Gigi Datome, který k výhře pomohl 27 body, z toho 22 za druhý poločas. Bogdan Bogdanovič vítězům dodal 16 bodů a sedm doskoků.

Fenerbahce při zraněních Pera Antiče a Kostase Slukase v posledních týdnech hodně sází na úzkou rotaci a na jeho výkonech je únava hvězd znát. Hosty z Bělehradu pustil turecký celek na začátku druhé půle k vedení 36:26. Do ráže se však následně dostali Datome s Bogdanovičem a úsekem 23:4 zcela otočili vývoj.

Ve skupině F, kde působí i FC Barcelona s Tomášem Satoranským, své postupové naděje snížil německý Bamberg, když na palubovce posledního Žalgirisu Kaunas podlehl 73:75 a zůstal na třech výhrách.

Naopak Olympiakos Pireus doma přehrál španělskou Laboral Vitórii 82:68 a díky čtvrtému vítězství dál bude usilovat o čtvrtfinále.

Euroliga basketbalistů

osmifinále - 9. kolo

Skupina E
Fenerbahce Istanbul - Crvena zvezda Bělehrad 72:65 (za domácí Veselý 10 bodů, 5 doskoků, 2 asistence).