Tomáš Satoranský z Barcelony | foto: Profimedia.cz

Barcelona se trápila v útoku a prohrála s basketbalisty Chimki

• 0
Basketbalistům Barcelony se v 9. kole nadstavby Euroligy vůbec nedařilo a na hřišti Chimki Moskva podlehli 61:75. Alespoň nedovolili soupeři vyhrát o více než sedmnáct bodů a udrželi si lepší bilanci vzájemných zápasů. Přispěl k tomu i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který zaznamenal šest bodů, pět doskoků a čtyři asistence.

Barcelona, která se potýká se zraněními opor Shanea Lawalla či Alexe Abrinese, se od začátku trápila s výbornou obranou Chimki a těžko se prosazovala. Už do poločasu nasbírala deset ztrát, což je její průměr na utkání. Nedařilo se jí ani střelecky a v první půli prohrávala o 20 bodů.

Ve druhém poločase se snažil pozvednout Barcelonu Satoranský, který vymýšlel, jak vyzrát na defenzivu moskevského celku. Výsledkem bylo jen zastavení úniku Chimki na hranici kolem 20 bodů.

V poslední čtvrtině se Barcelona na chvíli chytila, hlavně zásluhou Samarda Samuelse a snížila na rozdíl jedenácti bodů.

Chimki se pak ještě pokusilo znovu navýšit vedení nad 17 bodů, ale to už se mu nepovedlo. Nepomohlo ani 16 bodů a pět asistencí v podání Alexeje Šveda. Nejlepším střelcem hostů byl se 14 body Justin Doellman.

Skupina F:
Chimki Moskva - FC Barcelona 75:61 (za hosty Satoranský 6 bodů, 5 doskoků, 4 asistence).

1. CSKA Moskva 9 7 2 829:734 16
2. Laboral Vitória 8 6 2 633:572 14
3. Chimki Moskva 9 5 4 758:736 14
4. Real Madrid 9 5 4 763:760 14
5. FC Barcelona 9 4 5 701:705 13
6. Bamberg 8 3 5 607:636 11
7. Olympiakos Pireus 8 3 5 595:625 11
8. Žalgiris Kaunas 8 1 7 582:700 9