Opět vítězný gól. Hrál jsem doma a měl obrovskou motivaci, říkal Šural

• 13
V lednu ho hodně chtěla Slavia, on dal přednost Spartě, které se od začátku angažmá vyplácí. Fotbalista Josef Šural hrál v rudém dresu druhé utkání a dal druhý gól. Druhý vítězný. "Ve Spartě jsem šťastný, doufám, že body a góly budou přibývat," prohlásil Šural.

Před týdnem rozhodl vypjaté utkání ve Zlíně (2:1), v neděli proti třetí Mladé Boleslavi dal po devíti minutách na 1:0. Sparta nakonec vyhrála 2:0.

„Nejdůležitější jsou body, ne moje góly,“ zdůraznil.

Ale vstup do nového angažmá je pro vás také důležitý, ne?
Jo, to potěší. Měl jsem obrovskou motivaci, hráli jsme v lize poprvé doma, poprvé před vlastními fanoušky a moc jsem chtěl dát gól. Přišlo jich dost, takže jsem rád, že to vyšlo.

Jak ve Zlíně, tak doma proti Boleslavi jste skóroval z pár kroků do odkryté brány.
Možná to byly nejednodušší góly, co jsem kdy dal. Oba do prázdné brány z metru ze dvou, je to i štěstí.

Rozhodli jste v úvodu, tak jste to chtěli?
Věděli jsme, že Boleslav je hodně silná směrem dopředu, tak jsme na ně vlítli, na začátku jsme do toho dali hodně sil. Vyplatilo se to, ale bohužel jsme nepřidali třetí gól. Tím bychom soupeře definitivně zlomili.

Šlo o souboj druhého se třetím. Nečekal jste, že vás Boleslav víc potrápí?
Pro každého je složité, když dostane dva góly za dvacet minut a ještě k tomu na Spartě. S tím se pak těžko něco dělá.

Třetí Boleslavi jste odskočili na devět bodů. Máte tedy od pronásledovatele klid?
Doufám, že se ten rozdíl pod námi bude dál zvětšovat. Ale my se nedíváme pod sebe.

Nemrzí vás, že nemůžete hrát ve čtvrtek v Krasnodaru Evropskou ligu?
To mě mrzí, ale s tím nic neudělám. Aspoň zase pořádně potrénuju, abych měl zátěž jako kluci, a připravím se na další ligový zápas.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36