Ilustrační fotografie ke hře Counter-Strike | foto: BW

TOP 5 TÝDNE: Programátor oklamal tisíce šejdířů, za podvody pykali

  • 2
Hráč díky vynalézavé aplikaci objevil způsob, jak potrestat lidi podvádějící v titulu Counter-Strike: Global Offensive. V praxi si hněv vývojářů přivolali sami. Kromě toho však ve výběru toho nejzajímavějšího z videoherního týdne přinášíme dvojici recenzí a působivá herní tajemství.

Tři tisíce hráčů přišly o přístup k titulu Counter-Strike

Programátor vystupující pod přezdívkou AndroidL vytvořil sadu aplikací, jejichž cílem bylo spustit obranné mechanismy střílečky Counter-Strike: Global Offensive a dostat tak hráče na černou listinu.

Svůj program totiž vydával za cheat, neboli aplikaci poskytující nefér výhody jako jsou například průhledné zdi či automatické zaměřování.

Některé z programů však obsahovaly odpočítávadlo. To po dni používání spustilo funkce, jež přilákaly pozornost systémů bránících hru před podvodníky.

Jiné aplikace od AndroidaL pro změnu tyto prvky aktivovaly okamžitě. A programátorovi se tak na černou listinu podařilo umístit tři a půl tisíce podvodníků (čtěte více).

Klasická mapa Aztec naopak působí zastarale po vizuální i herní stránce.
V betatestu si člověk zahraje i mapy, které se již v předchozích titulech...
Adaptace mapy Inferno je graficky povedená. Je věrná předloze a zároveň působí...

Counter-Strike: Global Offensive

Recenze logické hry The Witness: Je extrémně obtížná

Pokud milujete řešení hádanek, měli byste u názvu The Witness zbystřit. V titulu slibujícím dlouhou hrací dobu totiž řešíte stovky náročných rébusů a našemu recenzentovi Jakubovi Žežulemu se některé z nich rozluštit nepodařilo.

„The Witness je hra pro hodně specifické publikum. Nemá cenu si ji pořizovat, pokud to s ní nemyslíte vážně. Pokud jste schopní trávit desítky hodin u hry, která vás odmění pouze čím dál těžšími hádankami a její pokoření představuje prostě jen ohromnou výzvu, pak The Witness berte všemi deseti,“ napsal Žežule o projektu a udělil mu hodnocení 78 % (recenze).

Čtrnáct tajemství, na něž ve hrách narazíte jen těžko

V druhém dílu článku o nejzajímavějších tajemstvích ve hrách se soustředíme například na Batman: Arkham Asylum, Mirror’s Edge či Assassin’s Creed 3. Celkem poukazujeme na čtrnáct tajných prvků a způsoby, jak je v daných titulech odemknout.

Mezi naše favority patří klasika Duke Nukem 3D, která odkazuje na další tradiční hry. Například mrtvým mariňákem z DOOMu (podívejte se na výběr 14 tajemství).

Endciv je parádní kombinace SimCity a Falloutu

Představte si budování komunity v postapokalyptickém světě. Přesně taková je hlavní idea hry Endciv, ve které je obnova civilizace bojem o přežití.

Zatímco v jiných budovatelských hrách zajišťujete životní nadstandard svých svěřenců, v Endciv je třeba řešit dostatek jídla a pití. Situaci přitom neulehčuje fakt, že jídlo se kazí a voda ztrácí na čirosti.

A když už se vám začne dařit, přilákáte pozornost ostatních kmenů. Ty vás pak budou chtít vykořisťovat a zejména zpočátku nebudete mít sílu jim vzdorovat (více informací o hře).

ENDCIV
ENDCIV
ENDCIV

Endciv

Recenze: Homeworld se vrací, válčíte pouze na planetě

Série Homeworld patřila mezi revoluční strategie, které díky hraní ve vesmíru jako první vytěžily možnosti 3D prostoru na maximum. Návrat série po třinácti letech se přitom paradoxně soustředí pouze na boje na planetě. Přesto však lze Deserts of Kharak označit za povedený titul.

„Homeworld: Deserts of Kharak má skvělou kampaň, dokáže bavit jak nováčky, tak hráče, kteří už mají se sérií zkušenosti a chtějí se dozvědět více z (její) historie. Zdánlivě pomalé tempo hře v kampani nijak neubližuje,“ napsal o projektu Jakub Kouba a udělil mu hodnocení 85 % (čtěte recenzi).

Homeworld: Deserts of Kharak
Homeworld: Deserts of Kharak
Homeworld: Deserts of Kharak

Homeworld: Deserts of Kharak