Jaromír Jágr měl důvod k úsměvu. K výhře Floridy nad Detroitem přispěl gólem a...

Jaromír Jágr měl důvod k úsměvu. K výhře Floridy nad Detroitem přispěl gólem a dvěma asistencemi. | foto: AP

Jágr se blýskl třemi body, produktivní Voráček opět sbíral asistence

• 100
První hvězdou u triumfu hokejistů Floridy 6:3 nad Detroitem nemohl být vyhlášen nikdo jiný, než Jaromír Jágr. Na výhře se podílel třemi body (1+2) a jako teprve šestý hráč v historii NHL si připsal jubilejní 1 100. asistenci. Dařilo se rovněž Jakubu Voráčkovi, jenž k úspěchu Philadelphie 6:3 v Nashvillu přispěl dvěma přihrávkami. Gól slavili obránce Michal Rozsíval a útočník Aleš Hemský.

Po vytvořeném klubovém rekordu v podobě dvanácti výher v řadě a následném poklesu formy a čtyřech porážkách se hokejisté Floridy znova nadechují k další skvělé sérii. Čtvrteční triumf 6:3 nad Detroitem pro ně byl už pátým dvoubodovým ziskem za sebou.

1. Jakub Voráček (PHI), 49z. - 41b.(8+33)
2. David Krejčí (BOS), 41z.- 38b.(12+26)
3. Jaromír Jágr (FLA), 48z.- 37b.(16+21)
4. Tomáš Plekanec (MTL), 52z.- 35b.(9+26)
5. Tomáš Hertl (SJS), 49z. - 26b.(10+16)
6. Jiří Hudler (CGY), 42z.- 26b.(6+20)
7. Martin Hanzal (ARI), 38z.- 24b.(6+18)
8. Radim Vrbata (VAN), 48z. - 22b.(11+11)
9. T. Fleischmann (MTL), 50z. - 18b.(9+9)
10. Michael Frolík (CGY), 37z. - 18b.(8+10)

Velkou zásluhu na posledním úspěchu měl Jaromír Jágr (15:03, +1, 2 střely, 1+2), jenž zazářil třemi body a stal se teprve šestým hráčem v historii soutěže s 1 100. asistencemi na kontě. Kromě něj na danou metu dosáhli Wayne Gretzky, Ron Francis, Mark Messier, Ray Bourque a Paul Coffey.

Česká „68“ nejprve asistovala u otevírací branky duelu z hole Brandona Pirriho z 9. minuty. Druhý bod si připsala už v čase 11:06, kdy v obranném pásmu předala puk Vincentu Trocheckovi, jenž jej dovezl až do brány Jimmy Howarda - 3:0 pro Floridu.

Talentovaný mladík Dylan Larkin následně góly z přelomu první a druhé třetiny vrátil hosty zpátky do hry. Klid do řad Panthers však v 37. minutě vnesl Derek MacKenzie a v 44. minutě využitou přesilovkou skvělý Jágr. Trefil se po osmizápasové střelecké odmlce a dosáhl svého 16. zásahu sezony, což jej suverénně řadí do čela dané statistiky krajanů. Druhý David Krejčí z Bostonu dal 12. branek.

V historickém součtu Jágrovi chybí již jen tři branky, aby v pořadí střelců dohnal třetího Bretta Hulla, a zároveň ztrácí 11 bodů na třetího nejproduktivnějšího hráče v dějinách Gordieho Howea.

V 53. minutě hostující Red Wings, hrající druhý zápas ve dvou dnech po středeční porážce 1:3 v Tampě, využili přesilovku zásluhou beka Mikea Greena. Poslední slovo ale patřilo vítězným domácím, v 55. minutě se podruhé v zápase prosadil Trocheck. V bráně Detroitu tentokrát před odpočívajícím Petrem Mrázkem dostal přednost Jimmy Howard a z 32 střel pětkrát inkasoval. Z farmy povolaný bek Jakub Kindl zápas sledoval jako nehrající náhradník.

Shodným výsledkem 6:3 jako Florida uspěla ve čtvrtek i Philadelphia, když dobyla led Nashvillu. Už popáté v řadě se bodově prosadil nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček (16:13, +3, 2 střely, 0+2), jenž si naposledy připsal dvě asistence a navázal tak na úterní tři přihrávky proti Montrealu.

Celkově má kladenský odchovanec po pomalém vstupu do sezony už skvělých 41 zápisů z 49 startů a s 33 přihrávkami je průběžně 7. nejlepším tvůrcem hry v celé NHL. Mezi tři hvězdy zápasu se však tentokrát nevešel, když přednost dostali jeho parťáci z elitní formace Flyers Wayne Simmonds s Claudem Girouxem (oba 2+1) a domácí Ryan Johansen (1+1).

Philadelphia zvítězila už potřetí v řadě a se ziskem 54 bodů se na desáté pozici přibližuje posledním postupovým příčkám Východní konference.

Už svým třetím bodem z posledních čtyř startů se připomněl Aleš Hemský (15:10, +1, 7 střel, 1+0), jenž ve čtvrtek přispěl k výhře Dallasu 4:3 po prodloužení v Coloradu jedním gólem. V 36. minutě pardubický odchovanec, jenž byl se sedmi pokusy nejaktivnějším zakončovatelem hostů, svou šestou trefou sezony upravoval průběžné skóre na 2:2. Vítěznou branku zaznamenal už po 35 vteřinách hry v nastavení produktivní švédský bek ve službách Stars John Klingberg.

Z 31 českých hokejistů, kteří dosud zasáhli do letošní sezony NHL, se střelecky prosadilo 27 borců. Naposledy se na stranu střelců přiřadil veterán Michal Rozsíval (15:02, +1, 3 střely, 1+0), jenž se premiérové trefy sezony dočkal až ve svém 29. startu. Na ledě Arizony zkušený obránce v 48. minutě poslal Chicago do vedení 4:3. Favorizovaní hosté si však nakonec odvezli dva body až po trefě kapitána Jonathana Toewse z prodloužení. Jednu přihrávku si v dresu domácích Coyotes ze zápasu odnesl Martin Hanzal (16:28, -3, 1 střela, 0+1).

Na první gól letos z Čechů stále čeká Radko Gudas z Philadelphie a také nepravidelně nastupující beci Ladislav Šmíd z Calgary a Michal Jordán z Caroliny. Bez gólu ve svých úvodních šesti startech kariéry v prestižní soutěži zůstal ještě forvard Tomáš Nosek z Detroitu.

Záznam atraktivního prodloužení 3 na 3 mezi Arizonou a Chicagem:

Podobně jako Montrealu se v poslední době nedaří ani hokejistům Ottawy, což nejlépe dokumentoval čtvrteční debakl 2:7 od Edmontonu. Tým z hlavního města Kanady hrající bez zraněného Milana Michálka padl už posedmé z posledních deseti představení. V dresu Oilers si nejvíce vylepšil statistiky Jordan Eberle (2+1). Jednička posledního draftu Connor McDavid si ve svém druhém zápase po návratu z marodky připsal dvě přihrávky a navázal tak na skvělý úterní výkon proti Columbusu (1+2).

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 2:3 po nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
12. E. Kane, 21. Reinhart - 22. a rozhodující sam. nájezd Spooner, 43. Marchand. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18 845. Hvězdy zápasu: 1. Spooner (Boston), 2. E. Kane, 3. Ch. Johnson (oba Buffalo).

NY Rangers - Minnesota 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
24. McDonagh, 25. J. T. Miller, 46. Brassard, 59. Kreider - 3. Carter, 8. Dumba. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Brassard, 3. McDonagh (všichni Rangers).

Washington - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
8. Oshie, 39. Burakovsky, 58. Ovečkin - 2. Grabovskij, 46. Bailey (Židlický). Střely na branku: 23:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Ovečkin, 3. Niskanen (všichni Washington).

Toronto - New Jersey 3:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
9. Matthias, 58. Bozak, rozhodující sam. nájezd Parenteau - 5. Josefson, 47. Schlemko. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18 947. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Parenteau (oba Toronto), 3. Schlemko (New Jersey).

Ottawa - Edmonton 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
15. Hoffman, 27. Stone - 6. a 12. Eberle, 5. Fayne, 33. Kassian, 43. Sekera, 45. Draisaitl, 57. Davidson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 564. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Korpikoski, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

St. Louis - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
37. Bouwmeester - 24. Donskoi, 28. J. Thornton, 57. Nieto. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 803. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Bouwmeester (St. Louis), 3. J. Thornton (San Jose).

Nashville - Philadelphia 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
25. Johansen, 37. Järnkrok, 51. S. Weber - 29. a 53. Simmonds, 37. a 54. Giroux (na obě Voráček), 14. Read, 16. B. Schenn. Střely na branku: 40:19. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Johansen (Nashville).

Florida - Detroit 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
12. a 55. Trocheck (na první Jágr), 9. Pirri (Jágr), 11. Barkov, 37. MacKenzie, 44. Jágr - 20. a 22. Larkin, 53. Green. Střely na branku: 33:39. Diváci: 16 991. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Pirri, 3. Trocheck (všichni Florida).

Colorado - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
3. Comeau, 6. Holden, 38. Söderberg - 2. Spezza, 36. Hemský, 52. Demers, 61. Klingberg. Střely na branku: 24:44. Diváci: 14 351. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Söderberg, 3. Comeau (oba Colorado).

Arizona - Chicago 4:5 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
18. Ekman-Larsson (Hanzal), 33. Boedker, 33. Martinook, 52. Doan - 25. a 65. Toews, 23. Hossa, 35. P. Kane, 48. Rozsíval. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17 125. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson (Arizona), 2. Toews (Chicago), 3. Doan (Arizona).

Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
25. Toffoli, 60. Martinez - 9. Getzlaf, 14. Perron, 23. Garbutt, 30. Lindholm. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Getzlaf, 3. Lindholm (všichni Anaheim).

Vancouver - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
10. Vey - 50. Hartnell, rozhodující sam. nájezd Wennberg. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 199. Hvězdy zápasu: 1. Vey (Vancouver), 2. Korpisalo (Columbus), 3. R. Miller (Vancouver).