Tomáš Satoranský (vpravo) z Barcelony se zastřeluje před euroligovým utkáním v Zieloné Góře. | foto: David Solnař / O2 Sport

Barcelona se Satoranským prohrála důležité utkání s Vitórií

• 2
Basketbalisté Barcelony nezvládli důležité utkání v Eurolize, v 5. kole nadstavbové části doma prohráli s Vitórií 78:81 po prodloužení. Zkomplikovali si tak boj o postup do play-off, když zůstali mimo postupovou čtyřku ve skupině F.

Český reprezentant Tomáš Satoranský v dresu Barcelony zaznamenal osm bodů, pět asistencí, jeden doskok a tři bloky. V posledních pěti minutách táhl obrat, při kterém Barcelona smazala osmibodovou ztrátu, ale na výhru to nestačilo.

Utkání nebylo jen španělským derby, ale přímým soubojem o horní polovinu tabulky. Důležitost zápasu se promítla do úporných obran. Barcelona se však nemohla opřít o své pivoty, kteří se trápili s přesností střelby. Naopak Vitórii táhl robustní Jannis Burusis, autor 24 bodů.

Dlouho šlo o vyrovnané utkání, ale ve druhé půli se hosté nadechli k úniku a odskočili až na 13 bodů. Ještě pět minut před koncem vedla Vitória o osm, ale pak přišel velký obrat Barcelony pod dirigentskou taktovkou dvojice Alex Abrines a Satoranský.

Český rozehrávač předvedl dva důležité zisky zakončené brejkem a smečí, navíc skvěle zablokoval jistý koš hostů a dal tak Shanu Lawalovi možnost šťastným dopichem z doskoku otočit skóre. Barcelona se dokonce 20 vteřin před koncem ujala vedení o tři body, ale hosté ještě stihli trojkou Dariuse Adamse srovnat a poslat zápas do prodloužení.

V něm Barcelona doplatila na trápení svých pivotů v čele s Antem Tomičem, jenž netrefil dvě dobré možnosti, které mu připravil Satoranský. Přesně hrající Vitória se tak dostala do vedení, které si zkušeně pohlídala.

V čele tabulky skupiny F jsou Chimki, které přehrály Žalgiris Kaunas jasně 111:80. Tyrese Rice se blýskl 20 body a 11 asistencemi.

Chimki Moskva - Žalgiris Kaunas 111:80
FC Barcelona - Laboral Vitória 78:81 po prodl. (za domácí Satoranský 8 bodů, 5 asistencí, 3 bloky)

1. Chimki Moskva 5 4 1 426:385 9
2. CSKA Moskva 5 3 2 439:405 8
3. Laboral Vitória 5 3 2 395:375 8
4. Real Madrid 5 3 2 425:419 8
5. Bamberg 5 2 3 383:386 7
6. FC Barcelona 5 2 3 396:404 7
7. Olympiakos Pireus 5 2 3 355:374 7
8. Žalgiris Kaunas 5 1 4 372:443 6