Dmitrij Jaškin ze St. Louis se raduje z vítězného gólu v zápase s Detroitem. | foto: AP

• 3
Sám přiznal, že se v téhle sezoně trápí. Jeho akce ze středečního utkání s Detroitem však ukázala, že sebevědomí rozhodně neztratil. Dmitrij Jaškin se protáhl mezi čtyřmi hráči soupeře a parádní útok zakončil gólem do sítě krajana Petra Mrázka.

Mladý útočník v sestavě St. Louis dal ve 44 utkáních probíhající sezony jen tři góly. Ten poslední však stál za to.

Jaškin se necelých osm minut před koncem třetí třetiny vydal mezi chumel hráčů v červeném. Dvěma ujel a se zbylými dvěma hokejisty Red Wings si poradil tak, že se stahovačkou protáhl mezi nimi. Zbývalo překonal gólmana Mrázka, což zvládl zaseknutím a kličkou do forhendu.

„Jen jsem se snažil zkrotit puk,“ tvrdil Jaškin podle NHL.com. „Jakmile jsem se dostal za modrou, jen jsem se tlačil do branky.“

St. Louis díky jeho gólu nakonec vyhrálo 2:1 a akce se dostala do sestřihu nejlepších gólů.

O víkendu přitom Jaškin nehrál kvůli zranění. A v první polovině základní části se mu rozhodně nedařilo tak, jak by si představoval.

Příliš nebodoval, občas na ledě vůbec nebyl vidět a místo průlomového roku paběrkoval spíš ve třetí nebo čtvrté formaci.

„Jiní hrají líp,“ připustil před nedávnem.

„V říjnu jsem začal dobře, ale v průběhu sezony mi to přestalo šlapat. Nevím, co se změnilo,“ krčil rameny. „Tak to někdy bývá a já se přes to musím nějak přehoupnout.“

Parádní středeční gól by k tomu mohl výrazně pomoct.