Hokejisté Floridy se radují z vítězství na ledě Buffala.

Hokejisté Floridy se radují z vítězství na ledě Buffala. | foto: AP

Nezastavitelný Jágr se opět trefil a Florida slaví desátou výhru v řadě

• 182
Hokejisté Floridy si opět vylepšili nový klubový rekord v počtu navazujících výher. Díky úternímu triumfu 5:1 z ledu Buffala slavili zisk dvou bodů už podesáté v řadě. Otevírací brankou se na tom podílel i ve formě hrající Jaromír Jágr. V dalších duelech už z Čechů nikdo nebodoval, brankář Michal Neuvirth přispěl 21 zákroky k výhře Philadelphie 4:3 nad Montrealem.

V neděli byl Jágr se dvěma góly strůjcem domácí výhry Floridy 2:1 nad Minnesotou a v úterý se v 10. minutě postaral o vedení na ledě Buffala.

Nejstarší hráč soutěže (15:21, +1, 3 střely, 1+0) se prosadil pohotovou ranou z pravého kruhu po přihrávce od Jonathana Huberdeaua. Byl to jeho 14. zásah sezony (nejlepší mezi Čechy v NHL, druhý David Krejčí z Bostonu má 11 gólů) a celkově 736. zámořské kariéry, díky čemuž se opět přiblížil ze čtvrté příčky třetímu Brettu Hullovi (741 gólů). Ne jeho vyrovnání potřebuje již jen pět branek.

1. David Krejčí (BOS), 35z.- 33b.(11+22)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 41z.- 30b.(8+22)
3. Jaromír Jágr (FLA), 37z.- 29b.(14+15)
4. Jakub Voráček (PHI), 38z. - 25b.(4+21)
5. Martin Hanzal (ARI), 26z.- 20b.(5+15)
6. Jiří Hudler (CGY), 35z.- 20b.(5+15)
7. Radim Vrbata (VAN), 38z. - 18b.(10+8)
8. T. Fleischmann (MTL), 41z. - 17b.(8+9)
9. Michael Frolík (CGY), 30z. - 16b.(7+9)
10. Tomáš Hertl (SJS), 36z. - 15b.(4+11)

O nejtěsnější vedení Panthers přišli na startu druhé třetiny, kdy v přesilovce srovnal elitní centr Sabres Ryan O’Reilly. Pak ale začala úřadovat čtvrtá formace hostů ve složení: Knight - MacKenzie - Howden. V 29. minutě Floridě vrátil vedení Derek MacKenzie a hned v úvodu třetí dvacetiminutovky jej pojistil Corban Knight.

V 57. minutě se navíc prosadil i Huberdeau a v čase 58:39 do prázdné klece ještě přidal pátou trefu Brandon Pirri. Po desáté výhře v řadě je Florida se ziskem 52 bodů druhým nejlepším týmem Východní konference (vedoucí Washington má 61 bodů) a celkově jí patří čtvrtá příčka v ligové tabulce (lepší jsou jen Los Angeles s rovněž 52 body, Dallas 60 bodů a zmiňovaný Washington 61 bodů).

„Když jen zmíníte, že už má 43 let a stále hraje dobře, tak se tomu chce těžko věřit. Pokud jej ale znáte blíže, tak nemáte důvod pochybovat. Jeho pracovní píle je neuvěřitelná. Jsme nesmírně šťastní, že jej máme v týmu. Můžeme se od něj učit. Je to skvělý hráč, bodový lídr týmu. Je ze všech nejstarší, ale pořád jeden z nejlepších v celé lize,“ nešetřil po zápase superlativy na adresu Jágra mladý Kaňaďan Huberdeau.

Přestože po boku Seana Couturiera a Wayna Simmondse v nedávno složené druhé formaci Philadelphie výrazně ožil, před úterním domácím zápasem proti Montrealu se Jakub Voráček (16:08, -1, 3 střely) opět stěhoval.

Společně s důrazným Simmondsem povýšili do elitní řady ke kapitánovi Claude Girouxovi, na první pokus se do statistik sice nezapsali ale mohli slavit výhru 4:3.

Druhá řada se na ní podílela hned dvěma góly, když se prosadili Sean Couturier a Brayden Schenn. Pod zbylé zásahy Flyers se podepsali ofenzivní bek Shayne Gostisbehere a v přesilovce skórující Wayne Simmonds.

Montreal po celý zápas pouze marně dotahoval náskok domácích. K tomu, že arénu Wells Fargo Center opustí s prázdnou, přispěl 21 zákroky proti 24 střelám i gólman Michal Neuvirth (s 93,4% úspěšností zákroků druhý nejlepší brankář v lize). Překonat jej dokázali pouze Alex Galchenyuk, Brendan Gallagher a Daniel Carr. Čeští útočníci Tomáš Plekanec (19:56, +1, 1 střela) a Tomáš Fleischmann (15:37, +/-: 0, 2 střely) nebodovali.

Hokejisté Rangers ukázali sílu triumfem 6:2 nad nejofenzivnějším týmem ligy, lídrem Západní konference z Dallasu. Hosté nastoupili bez zraněného Aleše Hemského a jen mezi nehrajícími náhradníky tentokrát zůstal i druhý Čech Radek Faksa. Útočné hvězdy Jamie Benn a Tyler Seguin byly na ledě u tří inkasovaných branek a do statistik se nezapsaly. Za New York naopak zazářili dvougólový Derek Stepan a Rick Nash si připsal tři asistence.

V další atraktivní partii Pittsburgh přivítal Chicago. V řádné hrací době se celky nakonec rozešly za smírného stavu 2:2, přestože hosté ve druhé třetině odskočili do dvoubrankového trháku. Prosadili se Artěmi Panarin a Jonathan Toews. Domácí však vrátili do hry Sidney Crosby a Kris Letang, kteří se s bilancí (1+1) podepsali pod oba zásahy.

Kapitán Penguins bodoval už ve čtvrtém startu za sebou a po nevýrazném vstupu do sezony se začíná rozjíždět. Během dané bodové série si připsal sedm zápisů (5+2) a celkově má 31 bodů (12+19) z 38 odehraných duelů.

V prodloužení ale vrátil vedení na stranu obhájců Stanley Cupu svou druhou trefou večera mladý Rus Artěmi Panarin. Svou druhou přihrávku si připsal lídr kanadského bodování soutěže Patrick Kane, jenž tak zvýšil svůj náskok s 59 body před dallaským duem: druhým Bennem (52 bodů) a třetím Seguinem (50 bodů).

Zkušený bek Michal Rozsíval zůstal jen mezi nehrajícími náhradníky Chicaga poté, co jeho místo v sestavě zaujal 23letý Švéd Erik Gustafsson.

Boston bez zraněného Davida Krejčího a na farmu zařazeného Davida Pastrňáka nedokázal odčinit slabý výkon z nedávného Winter Classic proti Montrealu a na domácím ledě padl těsně 2:3 s novým lídrem soutěže Washingtonem. Rozdílovou branku vstřelil v 51. minutě útočník Capitals Marcus Johansson.

Také Calgary postrádalo zraněné české forvardy. K delší dobu marodícímu Michaelu Frolíkovi se totiž nově přidal i Jiří Hudler. I přes jejich absenci ale Flames, s Ladislavem Šmídem (13:04, +/-: 0) v obraně, dokázali zvítězit 3:1 nad Tampou Bay. V jejím dresu se neprosadili bek Andrej Šustr (15:41, -1, 3 střely) ani útočník Ondřej Palát (18:45, -1, 3 střely).

Výsledky NHL

Boston - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
36. Eriksson, 52. Bergeron - 16. Burakovsky, 33. Kuzněcov, 51. Johansson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Johansson (oba Washington), 3. Bergeron (Boston).

Buffalo - Florida 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
23. O’Reilly - 10. Jágr, 29. MacKenzie, 46. Knight, 57. Huberdeau, 59. Pirri. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 560. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo, 3. Knight (všichni Florida).

NY Rangers - Dallas 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
2.a 45. Stepan, 15. Yandle, 38. Brassard, 48. Stalberg, 54. Megna - 14. Klingberg, 49. Roussel. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Megna (všichni Rangers).

Calgary - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
4. Stajan, 36. Jones, 60. Bouma - 59. Stamkos. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 966. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Brodie, 3. Jones (všichni Calgary).

Pittsburgh - Chicago 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
46. Crosby, 58. Letang - 29. a 64. Panarin, 39. Toews. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 658. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Chicago), 2. Letang (Pittsburgh), 3. Toews (Chicago).

Columbus - Minnesota 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
24. Atkinson, 60. Foligno - 18., 33. a 60. Parise, 60. Granlund. Střely na branku: 31:33. Diváci: 12 411. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Suter (oba Minnesota), 3. A. Forsberg (Columbus).

Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
54. Wilson - 11. a 29. Stafford, 46. Chiarot, 60. Burmistrov. Střely na branku: 44:18. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Wilson (Nashville).

Philadelphia - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
6. Schenn, 24. Gostisbehere, 29. Simmonds, 46. Couturier - 15. Galchenyuk, 38. Gallagher, 60. Carr. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19 163. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Schenn, 3. Couturier (všichni Philadelphia).