Jakub Voráček z Philadelphie v souboji s Ryanem Getzlafem z Anaheimu (dole).

Jakub Voráček z Philadelphie v souboji s Ryanem Getzlafem z Anaheimu (dole). | foto: AP

Voráček bodoval pošesté v řadě, Hudler s Polákem jednou asistovali

• 23
Vánoční přestávka nezastavila bodovou sérii Jakuba Voráčka, jenž po pomalejším vstupu do sezony NHL v prosinci nabírá formu. V nedělním zápase v Anaheimu svou čtvrtou brankou ročníku sice nezabránil porážce Philadelphie, do statistik se ale zapsal už pošesté v řadě. Porážku gólem zmírnil i David Krejčí z Bostonu, asistencí naopak přispěli k výhrám Jiří Hudler z Calgary a Roman Polák z Toronta.

Během své prosincové série Voráček posbíral z šesti startů devět bodů (3+6) a hlavně nasázel tři z celkových čtyř branek sezony. V produktivitě Čechů se na čtvrté pozici dotáhl na třetího Jaromíra Jágra již na rozdíl jediného zápisu. Naposledy se trefil v neděli na ledě Anaheimu.

1. David Krejčí (BOS), 35z.- 33b.(11+22)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 37z.- 27b.(7+20)
3. Jaromír Jágr (FLA), 33z.- 25b.(10+15)
4. Jakub Voráček (PHI), 35z. - 24b.(4+20)
5. Martin Hanzal (ARI), 26z.- 20b.(5+15)
6. Jiří Hudler (CGY), 32z.- 20b.(5+15)
7. Radim Vrbata (VAN), 35z. - 18b.(10+8)
8. T. Fleischmann (MTL), 37z. - 17b.(8+9)
9. Michael Frolík (CGY), 30z. - 16b.(7+9)
10. Tomáš Hertl (SJS), 33z. - 13b.(3+10)

Běžela 13. minuta utkání, když český reprezentant (20:35, -1, 3 střely, 1+0) pohotově dorazil do sítě nepřesnou střelu do zadního mantinelu od obránce Nicka Schultze. Philadelphia tak vyrovnala na 1:1 a díky využité přesilovce od Michaela Raffla z úvodu druhé třetiny dokonce chvíli vedla.

S průběžným vývojem ale nesouhlasil domácí kanonýr Corey Perry, jenž dvěma góly z 25. a 41. minuty skóre otočil. V 48. minutě pak Flyers na místo vyrovnání inkasovali při přesilovce od Shawna Horcoffa a bylo rozhodnuto. Výhru v dresu Ducks slavil i český útočník Jiří Sekáč (9:44, +/-: 0, 2 střely). Hostující bek Radko Gudas (20:10, +1, 2 střely) nebodoval a gólman Michal Neuvirth jen kryl záda ze střídačky Stevu Masonovi (33 zákroků proti 37 střelám soupeře).

Výhra 3:2 nad Columbusem byla pro rozjeté hokejisty Floridy již šestou v řadě, díky čemuž se dostali do čela Atlantické divize a v tabulce Východní konference tak okupují průběžnou třetí příčku.

Jaromír Jágr (17:49, +1, 2 střely) ve svém prvním startu od ztráty čtyř zubů po zásahů holí v souboji s Ottawou sice nebodoval, jeho útok ale zařídil dva ze tří gólů Panthers. V obou případech se do střelecké listiny zapsal finský centr Aleksander Barkov vždy za asistence Jonathana Huberdeaua.

„Už je skoro nový rok, být na prvním místě tak hodně znamená. Dál vyhrávat a získávat body. Je to mnohem větší zábava, když hrajeme takovým stylem,“ neskrýval po zápase nadšení trenér Floridy Gerard Gallant.

Poté, co se nedokázal střelecky prosadit v jedenácti prosincových zápasech za sebou, po vánoční přestávce skóroval hned ve dvou duelech. V obou případech ale elitní centr Bostonu David Krejčí jen zmírnil porážku svých barev.

V sobotu gólem nezabránil vysoké domácí prohře 3:6 s Buffalem a v neděli byl pro změnu jediným střelcem u nezdaru 1:3 v Ottawě. Kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla ke všemu po dvou třetinách odstoupil.

Krejčí (14:25, +1, 1 střela, 1+0), jehož zámořští novináři zvolili třetí hvězdou duelu, v 28. minutě po výpadu zpoza branky vyrovnával průběžné skóre na 1:1. S 11. góly je nejlepším střelcem mezi krajany (předčil dva 10gólové střelce Vrbatu s Jágrem) a již delší dobu kraluje i v bodech s 33 zápisy. Těsně před druhým odchodem do kabin vrátil Ottawě vedení Mika Zibanejad a v samotném závěru řádné hrací doby do prázdné klece pojistil výsledek Mark Stone.

Hokejisté Islanders, s obráncem Markem Židlickým jen mezi nehrajícími náhradníky, na domácím ledě podlehli 1:3 Torontu. U otevírací branky duelu z 22. minuty v podání hostujícího Tylera Bozaka si asistenci připsal i Roman Polák (20:36, +1, 2 střely, 0+1).

Stejný bodový zápis (0+1) si odnesl i útočník Jiří Hudler (17:28, +/-: 0, 3 střely), jenž byl jediným Čechem v nedělní „bitvě o Albertu“ mezi Calgary a Edmontonem. Asistencí se podílel na využité přesilovce od kapitána domácích Marka Giordana na průběžných 3:3. Flames hrající stále bez zraněného Michaela Frolíka a s Ladislavem Šmídem jen mezi náhradníky nakonec zvítězili 5:3 díky druhé trefě večera produktivního mladíka Johnny Gaudreaua a další využité přesilovce Giordana.

Lídr Západní konference a zároveň i celé NHL, Dallas, v neděli potvrdil své postavení výhrou 3:0 nad St. Louis. Čisté konto díky 22 zákrokům udržel Kari Lehtonen a útočník Jamie Benn se dvěma zápisy (1+1) zlepšil na průběžných 49 bodů a snížil tak ztrátu na vedoucího muže produktivity Patricka Kana z Chicaga na rozdíl jediného bodu. Aleš Hemský (16:19, +/-: 0, 6 střel) byl s šesti pokusy nejčastějším zakončovatelem Stars, stejně jako hostující Dmitrij Jaškin (13:59, +/-: 0) ale nebodoval.

Ottawa - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 20. a 60. Mark Stone, 39. Zibanejad - 28. Krejčí. Střely na branku: 22:39. Diváci: 20.061. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Krejčí (Boston).

Florida - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 20. a 48. Barkov, 5. Ekblad - 28. Saad, 52. Atkinson. Střely na branku: 32:17. Diváci: 16.902. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Huberdeau, 3. Ekblad (všichni Florida).

NY Islanders - Toronto 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 53. Kuljomin - 22. Bozak (Polák), 24. Grabner, 60. Van Riemsdyk. Střely na branku: 26:38. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Lupul (Toronto), 2. Kuljomin (NY Islanders), 3. Grabner (Toronto).

Dallas - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 19. Sharp, 41. Jamie Benn, 59. Eakin. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Sharp, 2. Jamie Benn, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Chicago - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. Seabrook - 40. Faulk, 45. Rask. Střely na branku: 36:27. Diváci: 22.157. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Läck, 3. Rask (všichni Carolina).

Winnipeg - Pittsburgh 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 15. Little z tr. střílení. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Little (oba Winnipeg), 3. Zatkoff (Pittsburgh).

Colorado - Arizona 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. Iginla - 43. Michael Stone, 65. Boedker. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.064. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Lindbäck (oba Arizona), 3. Iginla (Colorado).

Anaheim - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 41. Perry, 7. Getzlaf, 48. Horcoff - 13. Voráček, 23. Raffl. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.322. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Rakell, 3. Gibson (všichni Anaheim).

Calgary - Edmonton 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Branky: 24. a 40. Gaudreau, 37. a 58. Giordano (na první Hudler), 33. Stajan - 17. a 19. Pouliot, 31. Purcell. Střely na branku: 37:31. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Giordano, 3. Bennett (všichni Calgary).