Jakub Voráček číhá na přihrávku u branky New Jersey.

Jakub Voráček číhá na přihrávku u branky New Jersey. | foto: Zdeněk Gažda

Voráček asistoval u dvou gólů, Hudler trefil vyrovnání v čase 59:58

• 56
V sedmi pátečních zápasech hokejové NHL bodovala čtveřice Čechů a navíc ještě gólman Michal Neuvirth vychytal výhru. Jeho Philadelphia i díky dvěma asistencím Jakuba Voráčka uspěla 4:3 po prodloužení v New Jersey, za které jednou asistoval Patrik Eliáš. Jednu přihrávku měl na kontě i Martin Hanzal z Arizony. Skvělý výkon podal Jiří Hudler (1+1), jenž zařídil Calgary v čase 59:58 vyrovnání na 4:4 proti Bostonu.

Po dvou zápasech bez bodového zisku se dvěma asistencemi proti New Jersey připomněl útočník Philadelphie Jakub Voráček (17:03, +1, 2 střely, 0+2). V pátečním zápase pomohl svým barvám k venkovní výhře 4:3 po prodloužení, která natáhla vítěznou sérii Flyers už na čtyři duely.

Voráček má po 26 startech 15 bodů (1+14). Na druhý vstřelený gól však čeká od 14. listopadu už dlouhých devět zápasů. Proti Devils se prosadil v obou případech v přesilových hrách, když po jeho přihrávkách skórovali Wayne Simmonds a kapitán Claude Giroux.

Také domácí New Jersey využilo dvě početní převahy a u jedné z nich se na trefě Kyla Palmieriho podílel i Patrik Eliáš (18:18, +/-: 0, 0+1). Jiří Tlustý kvůli zranění v horní části těla v sestavě opět chyběl, stejně jako hostující bek Radko Gudas. Ten si ale pro změnu odpykává trest od vedení NHL za nedávný tvrdý zákrok proti ottawskému Miku Zibanejadovi.

V bráně Philadelphie se po dvou zápasech, ve kterých dostal přednost Steve Mason, představil Michal Neuvirth a připsal si 15 zákroků proti 18 střelám New Jersey. Rozhodující gól vstřelil ve čtvrté minutě prodloužení Matt Read, pro kterého to byl premiérový zásah v nastavení kariéry v NHL. Na svou čtvrtou branku sezony čekal dlouhých dvanáct utkání.

První hvězdou u výhry Calgary 5:4 z prodloužení nad Bostonem nemohl být zvolen nikdo jiný, než domácí forvard Johnny Gaudreau. 22letý mladík hrající svou druhou sezonu v NHL zaznamenal hattrick a navrch přidal i jednu asistenci. Své třígólové představení navíc završil rozhodující akcí z prodloužení.

1. David Krejčí (BOS), 24z.- 25b.(9+16)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 27z.- 25b.(7+18)
3. Martin Hanzal (ARI), 24z.- 20b.(5+15)
4. Jaromír Jágr (FLA), 24z.- 18b.(8+10)
5. Jiří Hudler (CGY), 24z.- 16b.(5+11)
6. T. Fleischmann (MTL), 27z. - 15b.(7+8)
7. Jakub Voráček (PHI), 26z. - 15b.(1+14)
8. Michael Frolík (CGY), 26z. - 14b.(6+8)
9. Radim Vrbata (VAN), 25z. - 12b.(6+6)
10. Tomáš Hertl (SJS), 25z. - 11b.(3+8)

Aby k němu ovšem došlo, zařídil pro změnu druhý muž zápasu v hlasování zámořských novinářů Jiří Hudler (20:36, +/-: 0, 3 střely, 1+1). Hostující Boston totiž po proměněném trestném střílení Brada Marchanda z času 58:54 odskočil do vedení 3:4.

Flames se ale nevzdali a při závěrečném tlaku bez brankáře srovnali na 4:4, časomíru zastavil na 59 minutách a 58 vteřinách právě zmiňovaný Hudler. Své páté trefy sezony dosáhl dorážkou z brankoviště.

David Krejčí (21:49, -1, 3 střely) v dresu Bostonu tentokrát nebodoval, stejně jako domácí Michael Frolík (14:44, +/-: 0, 1 střela) a Ladislav Šmíd (11:23, -1). O ofenzivu Bruins se přičinili hlavně dvougólový Marchand a Zdeno Chára s Mattem Beleskeym (oba 1+1).

Po předešlých třech startech bez bodu, během kterých svou tvrdou hrou vyřadil z akce Mika Fishera z Nashvillu a Teemu Pulkkinena z Detroitu, se urostlý centr Arizony Martin Hanzal (19:15, -1, 1 střela, 0+1) opět pro změnu zapsal do statistik. Asistencí se v pátek podílel na jedné ze dvou branek nováčka Maxe Domiho.

Na bodový zisk Coyotes to ovšem nestačilo, když se po výsledku 5:2 radovalo domácí Buffalo. Arizona, v obraně se Zbyňkem Michálkem (13:39, -1, 3 střely), tak padla už potřetí v řadě. Za Sabres se nejvíce činil útočník Evander Kane (2+0).

Vítězná série hokejistů Floridy se po pátečním programu natáhla už na pět zápasů. O to cennější je, že čtyři poslední triumfy zaznamenali na ledě soupeřů. Naposledy Panthers uspěli 2:1 po samostatných nájezdech v Columbusu.

Evropský rekordman NHL Jaromír Jágr (16:41, +/-: 0, 1 střela) sice vyšel už počtvrté za sebou bodově naprázdno, přesto se však se spoluhráči veze na vítězné vlně. Hosty poslal do vedení v 22. minutě Vincent Trocheck, Blue Jackets pak kontrovali v 33. minutě gólem Michaela Chaputa.

V rozhodujícím penaltovém rozstřelu nejprve přiblížil domácí k výhře Cam Atkinson, ve třetí sérii však jeho trefu vymazal Jonathan Huberdeau a v další dvojici nad Boonem Jennerem uspěl floridský elitní centr Aleksander Barkov.

Výsledky NHL

Buffalo - Arizona 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
43. a 60. E. Kane, 28. Reinhart, 34. McGinn, 52. Foligno - 15. a 47. Domi (na první Hanzal). Střely na branku: 28:20. Diváci: 18 204. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (Buffalo), 2. Domi (Arizona), 3. Reinhart (Buffalo).

New Jersey - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš), 59. Cammalleri - 10. Simmonds (Voráček), 28. Giroux (Voráček), 50. Bellemare, 64. Read. Střely na branku: 18:25. Brankář Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval tři branky z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 14 825. Hvězdy zápasu: 1. Read (Philadelphia), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Giroux (Philadelphia).

Columbus - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
33. Chaput - 22. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov. Střely na branku: 23:32. Diváci: 14 062. Hvězdy zápasu: 1. Montoya (Florida), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Trocheck (Florida).

NY Islanders - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
47. Grabovskij, rozhodující sam. nájezd Nielsen - 20. Shattenkirk. Střely na branku: 25:32. Diváci: 12 873. Hvězdy zápasu: 1. Grabovskij, 2. Greiss (oba NY Islanders), 3. Shattenkirk (St. Louis).

Calgary - Boston 5:4 v prodl. (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
1., 22. a 64. Gaudreau (na druhou Hudler), 16. Giordano, 60. Hudler - 22. a 59. z tr. střílení Marchand, 18. Beleskey, 23. Chára. Střely na branku: 36:38. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Beleskey (Boston).

Edmonton - Dallas 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
15. Hall, 61. Eberle - 39. Janmark. Střely na branku: 24:43. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Edmonton), 2. Janmark (Dallas), 3. Eberle (Edmonton).

Anaheim - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
43. Santorelli. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15 701. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Santorelli, 3. Fowler (všichni Anaheim).