David Krejčí (vlevo) z Bostonu odehrává puk, sleduje ho edmontonský  Justin...

David Krejčí (vlevo) z Bostonu odehrává puk, sleduje ho edmontonský Justin Schultz. | foto: AP

Krejčí pomohl Bostonu k zisku bodu a kraluje produktivitě Čechů v NHL

• 11
Hokejový útočník David Krejčí připravil v 57. minutě skvělou přihrávkou vyrovnání na 2:2 pro Zdena Cháru a výrazně tak pomohl Bostonu k zisku bodu z ledu Edmontonu, který nakonec uspěl až v samostatných nájezdech. S 25 body se tak Krejčí opět osamostatnil od montrealského Tomáše Plekance na čele bodování krajanů v NHL.

Středečním výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech proti Bostonu si hokejisté Edmontonu uhráli svou teprve třetí výhru za posledních deset startů. To favorizovaní Bruins ze stejné porce posledních zápasů mají zcela opačnou bilanci sedmi výher a pouhých třech porážek.

1. David Krejčí (BOS), 23z.- 25b.(9+16)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 26z.- 24b.(7+17)
3. Martin Hanzal (ARI), 22z.- 19b.(5+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 22z.- 18b.(8+10)
5. T. Fleischmann (MTL), 26z. - 15b.(7+8)
6. Michael Frolík (CGY), 25z. - 14b.(6+8)
7. Jiří Hudler (CGY), 23z.- 14b.(4+10)
8. Jakub Voráček (PHI), 25z. - 13b.(1+12)
9. Radim Vrbata (VAN), 24z. - 12b.(6+6)
10. Tomáš Hertl (SJS), 24z. - 11b.(3+8)

Po zatím posledním představení z arény Rexall Place i přes konečnou porážku navíc neodcházeli s prázdnou, když brali alespoň bod za remízu 2:2 z řádné hrací doby. V ní domácí Edmonton dvakrát odskočil do vedení. V 31. minutě po trefě v oslabení od Marka Letestua a podruhé v 50. minutě díky brance Matta Hendrickse.

Boston vrátily do hry vyrovnání obránců. Jako první slavil Torey Krug a klíčovou trefu na 2:2 z 57. minuty obstaral po skvělém pasu Davida Krejčího (22:02, +1, 0+1) zpoza branky kapitán Zdeno Chára.

V rozhodujících samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Jordan Eberle. Mezi trojici neúspěšných exekutorů hostů se ve třetí sérii zařadil i Krejčí, jenž minul branku Anderse Nilssona.

Do samostatných nájezdů ve středu dospělo i newyorské derby, ve kterém nakonec před svými fanoušky díky skvělému výkonu slovenského brankáře Jaroslava Haláka (pochytal 33 z 34 střel a navrch všechny tři nájezdy soupeře) slavili výhru 2:1 domácí Islanders.

V řádné hrací době Ostrované otevřeli skóre využitou přesilovkou z 33. minuty. Trefil se kapitán John Tavares za asistence Kyla Okposa, jenž byl později jediným úspěšným exekutorem v nájezdech. Henrika Lundqvista překonal už v první sérii.

Srovnání na 1:1 z řádné hrací doby pro Rangers těsně před druhým odchodem do kabin zařídil Viktor Stalberg. Jediný Čech v utkání, obránce vítězů Marek Židlický (15:00, -1, 3 střely), se do bodových statistik nezapsal.

Hokejisté Toronta nedokázali navázat na pondělní triumf 3:0 nad Edmontonem, když v dalším kanadském derby výrazně podlehli domácímu Winnipegu. Jets svého soupeře roznesli 6:1 poté, co se dvakrát trefil útočník Drew Stafford.

Obě své branky zaznamenal už v zahajovací třetině. Průběžné vedení Winnipegu 2:1 trvalo až do finálního dějství, v němž domácí definitivně rozhodli sérií čtyř zásahů. Kromě zmiňovaného Stafforda si statistiky výrazně vylepšil i Mark Scheifele (1+2).

Při zranění jedničky Ondřeje Pavelce dostal v bráně Jets tentokrát šanci 22letý nováček Connor Hellebuyck a i ve svém druhém startu kariéry v NHL uhájil výhru, tentokrát předvedl 32 zákroků proti 33 střelám Maple Leafs.

V obraně Toronta odehrál v poslední době již tradičně suverénně největší porci minut Roman Polák (23:36, +/-: 0, 1 střela) a jako jeden z mála hostujících hokejistů si nepřipsal záporné body do tabulky +/-.

Tampa Bay, v obraně s Andrejem Šustrem (16:28, +/-: 0, 1 střela), zvítězila těsně 2:1 na ledě Anaheimu. Na obou stranách nenastoupili delší dobu marodící útočníci Ondřej Palát (před zápasem již absolvoval týmový trénink) a Jiří Sekáč (po zranění kotníku již o víkendu začal s individuálním tréninkem na ledě).

Výsledky NHL

Winnipeg - Toronto 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)
9. a 18. Stafford, 42. Scheifele, 43. Ladd, 51. Little, 58. Peluso - 3. Grabner. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Edmonton - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
31. Letestu, 50. Hendricks, rozh. nájezd Eberle - 39. Krug, 57. Chára (Krejčí). Střely na branku: 36:40. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Hendricks, 2. Nilsson (oba Edmonton), 3. Rask (Boston).

NY Islanders - NY Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
33. Tavares, rozh. nájezd Okposo - 39. Stalberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Halák (oba Islanders), 3. Lundqvist (Rangers).

Anaheim - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
25. Perry - 23. Drouin, 37. Marchessault. Střely na branku: 33:22. Diváci: 14 741. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa), 2. Perry, 3. Rakell (oba Anaheim).