Petr Mrázek se raduje, právě zneškodnil nájezd  Jacka Eichela z Buffala.

Petr Mrázek se raduje, právě zneškodnil nájezd Jacka Eichela z Buffala. | foto: AP

Mrázek vychytal Detroitu výhru v nájezdech, Zbyněk Michálek asistoval

• 41
Po nedělní porážce 1:2 z prodloužení proti Floridě se gólman Detroitu Petr Mrázek představil i v úterý a tentokrát již slavil výhru. Proti Buffalu sice v řádné hrací době čtyřikrát inkasoval, v rozhodujícím penaltovém rozstřelu byl již ale bezchybný. V rámci deseti duelů se z Čechů tentokrát bodově prosadil jen obránce Zbyněk Michálek (0+1), jenž pomohl zmírnit porážku Arizony 2:5 v Nashvillu.

Už popáté v řadě a celkově posedmé z posledních osmi startů hokejisté Detroitu po šedesáti minutách uhráli nerozhodný výsledek. Zatímco předešlých šest zápasů se rozhodlo už během prodloužení, v úterý Red Wings po výsledku 4:4 proti Buffalu absolvovali svůj premiérový penaltový rozstřel sezony.

1. David Krejčí (BOS), 22z.- 24b.(9+15)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 26z.- 24b.(7+17)
3. Martin Hanzal (ARI), 22z.- 19b.(5+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 22z.- 18b.(8+10)
5. T. Fleischmann (MTL), 26z. - 15b.(7+8)
6. Michael Frolík (CGY), 25z. - 14b.(6+8)
7. Jiří Hudler (CGY), 23z.- 14b.(4+10)
8. Jakub Voráček (PHI), 25z. - 13b.(1+12)
9. Radim Vrbata (VAN), 24z. - 12b.(6+6)
10. Tomáš Hertl (SJS), 24z. - 11b.(3+8)

Jeho jediným úspěšným exekutorem byl zkušený útočník Brad Richards, jenž brankáře Linuse Ullmarka překonal ve třetí sérii. Domácí Petr Mrázek postupně uspěl proti Ryanu O’Reillymu, Mattu Moulsonovi a talentovanému nováčkovi Jacku Eichelovi. Během 65 minut hry pak přidal 28 zákroků proti 32 střelám Sabres, kterým zajistil zisk alespoň jednoho bodu rychlý sled gólů z úvodu třetí třetiny.

Hosté otočili vývoj skóre z 3:2 na 3:4 zásahy z 41. a 44. minuty, kdy slavili Zach Bogosian a podruhé v utkání Evander Kane. Detroit vrátil zpět do hry vyrovnáním na 4:4 při přesilovce z času 53:31 útočník Justin Abdelkader, s bilancí (2+1) první hvězda duelu. Obránce domácích Jakub Kindl byl po jednom odehraném duelu proti Floridě opět jen mezi nehrajícími náhradníky.

Hokejisté Floridy v úterý odehráli druhé utkání z celkově pětidílné venkovní série a opět brali oba body. Po nedělním úspěchu 2:1 po prodloužení z Detroitu tentokrát vyloupili výsledkem 3:1 led St. Louis.

Vše podstatné se odehrálo během druhé dvacetiminutovky, kdy padly všechny čtyři branky duelu. Panthers poslal do vedení v 33. minutě Brandon Pirri a jen o třináct vteřin později náskok navyšoval Derek MacKenzie. Ještě ve stejné tedy 33. minuty stihl snížit domácí David Backes. Panthers ovšem před druhým odchodem do kabin vrátil dvougólový náskok svou druhou trefou MacKenzie.

Jaromír Jágr (17:19, +1, 1 střela) v dresu vítězů po nedávné sérii pěti bodově úspěšných startů za sebou vyšel pro změnu podruhé v řadě naprázdno. Do útoku St. Louis se znova nevešel Dmitrij Jaškin, jenž figuroval mezi nehrajícími náhradníky.

Po vynechaném sobotním souboji s Ottawou kvůli nemoci se do sestavy Arizony vrátil Zbyněk Michálek (14:57, -1, 1 střela, 0+1). Zkušený obránce se v úterní partii na ledě Nashvillu připomněl jednou asistencí a zaznamenal tak svůj třetí bod sezony (1+2 po 22 startech). Své první dva zápisy přitom posbíral už během úvodních dvou utkání, na další příspěvek do statistik tedy čekal dlouhých dvacet zápasů.

Centr Martin Hanzal (20:35, -1) se neprosadil. Góly Coyotes, kteří z pozice hostů ještě po čtyřiceti minutách hry vedli 1:2 ovšem nakonec slavil výhru 5:2 domácí Nashville, obstarali ofenzivní bek Oliver Ekman-Larsson a za přispění zmiňovaného Michálka útočník Kyle Chipchura. Predators zajistila triumf až čtyřgólová smršť ze třetí třetiny, v níž se prosadili Mike Ribeiro, James Neal a dvougólový Filip Forsberg.

Nejproduktivnější muž NHL, útočník Patrick Kane, sice prodloužil svou bodovou sérii už na dvacet navazujících startů, Chicago však padlo podruhé v řadě. Po sobotním nezdaru 2:3 z prodloužení v Los Angeles nezvládli obhájci Stanley Cupu úterní domácí partii proti Minnesotě, která si odvezla dva body po výsledku 1:2.

Kane v 26. minutě při přesilovce vyrovnával na průběžných 1:1 a produktivitě soutěže tak kraluje nově se součtem 38 zápisů (15+23). Druhý Jamie Benn z Dallasu má na kontě bodů 35 (18+17). Produktivní útočník Blackhawks již v minulém duelu překonal historický rekord v bodové šňůře hráčů narozených v USA. Aktuálně mu chybí ještě jeden vydařený zápas a vyrovná pro změnu klubový rekord Chicaga. Ten drží s 21 bodově úspěšnými navazujícími starty Bobby Hull.

První hvězdou utkání byl ale zvolen jiný Američan, obránce Ryan Suter, jenž gólem z 53. minuty rozhodl o výhře Wild. Jediný český zástupce v zápase, bek Chicaga Michal Rozsíval (9:18, +/-: 0), i po svém devátém startu sezony čeká na svůj první bodový zápis. Bez bodu z Čechů zatím zůstávají jen tři hráči, kromě Rozsívala ještě další dva beci Michal Jordán z Caroliny a Ladislav Šmíd z Calgary.

Hokejisté Calgary po velkém obratu nakonec uspěli 4:3 po samostatných nájezdech nad silným Dallasem, který v průběhu duelu vedl už 0:3. Hosty s Alešem Hemským (11:14, +/-: 0, 1 střela) v sestavě během úvodních čtyřiceti minut hry postupně poslali do třígólového trháku Jason Spezza, Cody Eakin a Mattias Janmark.

Calgary však dokázalo smazat ztrátu třemi zásahy z finální dvacetiminutovky, během níž soupeře přestřílelo 16:4. Do prodloužení a následných rozhodujících nájezdů utkání poslali Mikael Backlund, Johnny Gaudreau a Dougie Hamilton, jenž klíčovou třetí branku obstaral v čase 57:42.

V nájezdech pak za Flames uspěli všichni tři exekutoři Joe Colborne, Johnny Gaudreau a Sean Monahan. Čeští útočníci vítězů Jiří Hudler (18:14, -1, 2 střely) ani Michael Frolík (12:28, +1, 2 střely) nebodovali, stejně jako obránce Ladislav Šmíd (14:07, -1). Posledně jmenovaný odehrál svůj teprve pátý duel sezony. V NHL se objevil poprvé od 12. listopadu poté, co se do formy rozehrával ve farmářské AHL.

New Jersey - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Palmieri - 23. Duchene, 27. Barrie. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14.019. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Palmieri (New Jersey).

Montreal - Columbus 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Byron, 58. Pacioretty - 18. Foligno. Střely na branku: 26:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Byron (oba Montreal), 3. Foligno (Columbus).

Ottawa - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Z. Smith, 25. Hoffman - 15. Gostisbehere, 24. Medveděv, 37. Simmonds, 59. Couturier. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.010. Hvězdy zápasu: 1. Mason (Philadelphia), 2. Z. Smith (Ottawa), 3. Simmonds (Philadelphia).

Detroit - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 11. a 54. Abdelkader, 2. Tatar, 25. Miller, rozh. nájezd B. Richards - 18. a 41. E. Kane, 38. Girgensons, 44. Bogosian. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 46:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Ristolainen (Buffalo), 3. Miller (Detroit).

Nashville - Arizona 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 58. Forsberg, 33. Jarnkrok, 43. Ribeiro, 60. Neal - 18. Ekman-Larsson, 38. Chipchura (Z. Michálek). Střely na branku: 41:15. Diváci: 15.091. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro, 3. Weber (všichni Nashville).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 26. P. Kane - 5. Pominville, 53. Suter. Střely na branku: 31:36. Diváci: 21.580. Hvězdy zápasu: 1. Suter (Minnesota), 2. P. Kane (Chicago), 3. Pominville (Minnesota).

Calgary - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky: 44. a rozh. nájezd Gaudreau, 42. Backlund, 58. Hamilton - 2. Spezza, 17. Eakin, 32. Janmark. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.237. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).

St. Louis - Florida 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 33. Backes - 33. a 37. MacKenzie, 33. Pirri. Střely na branku: 30:23. Diváci: 15.395. Hvězdy zápasu: 1. MacKenzie, 2. Pirri (oba Florida), 3. Backes (St. Louis).

San Jose - Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 36. Marleau - 3. a 56. Kessel, 25. Cullen, 27. Malkin, 49. Perron. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.624. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kunitz, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Los Angeles - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. Doughty, 63. Kopitar - 8. D. Sedin. Střely na braku: 40:16. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Markström (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).