Jaromír Jágr (vpravo) z Floridy v souboji s  Darrenem Helmem z Detroitu.

Jaromír Jágr (vpravo) z Floridy v souboji s Darrenem Helmem z Detroitu. | foto: AP

Mrázek pustil jen dva góly, Floridě s Jágrem v sestavě to však stačilo

• 50
V jediném nedělním utkání hokejové NHL uspěla Florida na ledě Detroitu po výsledku 2:1 z prodloužení. Český gólman domácích Petr Mrázek kryl 30 z 32 střel Panthers, do jejichž sestavy se po páteční nedohrané partii s Islanders vrátil Jaromír Jágr. Po pěti zápasech s bodovým ziskem ale tentokrát vyšel naprázdno.

V součtu šest z posledních sedmi představení Detroitu se rozhodovalo až v prodloužení. Stejně tomu bylo i v neděli, kdy do Joe Louis Arény zavítali hokejisté Floridy a po výsledku 1:2 si oba body zabalili na cestu.

Do brány Red Wings se tentokrát postavil Petr Mrázek. Zneškodnil 30 z 32 ran soupeře a nakonec odcházel ze své třetí účasti v prodloužení za sebou jako poražený (1:2PP s Washingtonem z 18. listopadu, 2:3PP s Bostonem z 25. listopadu).

O čisté konto málem talentovaný gólman přišel už v zahajovací minutě. Pro kontakt s útočícím hráčem v brankovišti jej ale rozhodčí Reilly Smithovi neuznali. Na první trefu se tak čekalo až do 28. minuty. Domácí fanoušky rozjásal produktivní mladík Dylan Larkin, jenž potrestal velkou chybu v rozehrávce Aleksandra Barkova.

Nejtěsnější vedení Detroit i díky několika skvělým zákrokům Mrázka udržel až do 55. minuty. V ní hosty vrátil zpět do hry tentokrát již regulérním způsobem Reilly Smith.

Za stavu 1:1 tak utkání přešlo do nastavení. Z něj uběhly jen necelé dvě minuty, když domácí po útočné snaze za brankou Floridy přišli o kotouč. Trio floridských hráčů okamžitě ujelo do rychlého brejku, který z levého kruhu zakončil prudkou střelou bek Brian Campbell.

Po čtyřech zápasech v roli nehrajícího náhradníka se do obrany Red Wings vrátil Jakub Kindl (15:51, +/-: 0, 1 střela). V pátek pro změnu nedohrál partii proti Islanders Jaromír Jágr, o dva dny později již ale v sestavě nechyběl. Po pěti bodově vydařených startech ovšem tentokrát vyšel naprázdno (15:01, -1, 1 střela).

Výsledek:

Detroit - Florida 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).