Největší obrazovky na nebi, tisíce kanálů. Emirates investují do zábavy

  • 28
Aerolinky Emirates vybaví svá nejmodernější letadla technologicky vyspělejším zábavním systémem. V první třídě například nabídnou cestujícím o 40 procent větší obrazovky než doposud či spoustu filmů nebo videoher. Všechna letadla budou mít wi-fi připojení.

Takřka megalomanská je nabídka zábavy na palubách letadel společnosti Emirates. Nový zábavní systém „ice“ aerolinky z Dubaje zákazníkům slibuje větší obrazovky ve všech třídách, trojnásobné množství filmů, her a videí, překlady do 14 jazyků nebo zásuvky ve všech sedadlech. Dostupný bude v letadlech Boeing 777-300ER a Airbus A 380.

Nové 13,3 palcové obrazovky v ekonomické třídě jsou údajně největší v leteckém odvětví, pro cestující v první třídě se obrazovky rozšiřují z 27 na 32 palců. „Jedná se tak o největší obrazovky na palubě letadel obecně,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Podobně jako město Dubaj, si i Emirates zakládají na superlativech. Lákají mj. na největší výběr filmů a televizních pořadů dostupný u leteckých společností: 2 186 kanálů zábavy, 1 230 hudebních kanálů, přes padesát televizních seriálů a téměř 600 filmů.

Loni začal dubajský dopravce investovat do wi-fi připojení, to se postupně objeví ve všech 142 letadlech flotily.

V minulém roce jen za datové připojení utratila firma 15 milionů dolarů, tedy 383 milionů korun. Emirates si drží pověst prémiové aerolinky, která nabízí letenky za dostupnou cenu. Zejména letečtí dopravci v USA se však bojí chystané expanze na americké půdě.

Emirates, které v říjnu oslavily třicet let, jsou nejrychleji rostoucí aerolinka na světě, která investuje velké peníze do modernizace. Ve své flotile má nejmodernější letadla, včetně největšího počtu obřích strojů A 380. (čtěte jak Emirates ovládly světové nebe)

Aerolinky jsou vlastněné státem. V minulosti to bylo trnem v oku konkurence, které firmu obviňovala z nedovolené podpory a tvrdila, že těží z levné nafty. Prokázat se to nikdy nepodařilo. Firma 28 let v kuse vydělává, výhodu oproti konkurenci má i díky nonstop provozu dubajského letiště.

Metropole Spojených arabských emirátů má čtvrtinové příjmy z letecké dopravy, zatímco z ropy pochází jen asi jedno procento HDP.