Martin Hanzal (11) z Arizony se u mantinelu střetl s Gregem Paterynem z...

Martin Hanzal (11) z Arizony se u mantinelu střetl s Gregem Paterynem z Montrealem. | foto: AP

Krejčí bral podruhé za sebou dva body, Hanzal skóroval v Montrealu

• 11
Suverénně nejproduktivnější Čech dosavadního průběhu sezony hokejové NHL, centr David Krejčí, se ve čtvrtek blýskl podruhé za sebou ziskem dvou bodů. Naposledy dvěma asistencemi pomohl Bostonu k výhře 4:2 nad Minnesotou. V souboji Montrealu s Arizonou se prosadili Tomáš Plekanec (0+1) a hostující Martin Hanzal (1+0). V dalších duelech si ještě po asistenci připsali Jaromír Jágr a Milan Michálek.

V úterý Krejčí dvakrát asistoval u domácí porážky Bostonu 4:5 se San Jose a stejný bodový zápis si zopakoval i ve čtvrtek, kdy již ovšem potěšil fanoušky díky výhře 4:2 nad Minnesotou. V obou případech český útočník figuroval mezi třemi hvězdami duelu.

1. David Krejčí (BOS), 18z.- 22b.(8+14)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 20z.- 18b.(7+11)
3. Martin Hanzal (ARI), 17z.- 18b.(4+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 17z.- 15b.(7+8)
5. T. Fleischmann (MTL), 20z. - 13b.(5+8)
6. Jiří Hudler (CGY), 20z.- 13b.(4+9)
7. Michael Frolík (CGY), 20z. - 12b.(4+8)
8. Aleš Hemský (DAL), 19z.- 11b.(3+8)
9. Tomáš Hertl (SJS), 19z. - 9b.(2+7)
10. Jakub Voráček (PHI), 19z. - 9b.(1+8)

Se součtem 22 zápisů (8+14) z 18 startů Krejčí platí za průběžně nejproduktivnějšího Čecha v NHL a v rámci celé soutěže je na skvělé čtvrté příčce kanadského bodování. Lepší v dosavadním průběhu NHL jsou jen dallaské hvězdy Jamie Benn (27 bodů, 12+15) s Tylerem Seguinem (28 bodů, 11+17) a vedoucí Patrick Kane z Chicaga (30 bodů, 13+17).

Poprvé se aktivní Krejčí (21:20, +1, 6 střel, 0+2) proti Minnesotě prosadil v 28. minutě, kdy u akce na průběžných 2:1 pro Bruins svou první branku večera vstřelil švédský forvard Loui Eriksson. V 32. minutě se stejný hráč při přesilovce prosadil podruhé.

Ještě před koncem druhé třetiny snížil na nejtěsnější rozdíl hostující Jordan Schroeder, poslední slovo ale patřilo domácím. V 45. minutě uzavřel skóre z brejku 2 na 1 po dalším pasu od Krejčího kanonýr Eriksson, jenž tak završil svůj třetí hattrick kariéry v NHL.

Po dvou porážkách (2:5 v Columbusu a 2:5 v Islanders) si hokejisté Arizony ve třetím díle z celkově čtyřzápasové venkovní série připsali dva body za cenný skalp na ledě silného Montrealu. Coyotes jednoho z lídrů tabulky NHL přehráli těsným skóre 3:2.

Hosté si postupně vypracovali tříbrankový náskok, favorit pak v závěru zvládl jen zkorigovat skóre. Jako první se zapsal mezi střelce Martin Hanzal (16:29, -1, 2 střely, 1+0), jenž v 6. minutě z brankoviště dotlačil puk do sítě po předchozí akci Anthony Duclaira.

Český centr Arizony tak přidal k dosavadních čtrnácti asistencím svůj čtvrtý gól a se součtem 18 zápisů (4+14) si po odehraných 17 startech drží společně s bostonským Krejčím jako jediní dva krajané v NHL skvělý průměr více než bodu na zápas.

Další zásahy Coyotes přidali kapitán Shane Doan a v přesilovce ofenzivní bek Oliver Ekman-Larsson. Montreal vyzrál na gólmana Mika Smitha poprvé až v 36. minutě. U desáté trefy sezony z hole kapitána Maxe Paciorettyho si přihrávku připsal i Tomáš Plekanec (22:18, +/-: 0, 3 střely, 0+1). V čase 59:09 ještě přidal druhý gól Canadiens Dale Weise, na vyrovnání již ale domácí nedosáhli.

Na vítězný dvojzápas proti Tampě Bay (5:4SN a 1:0) hokejisté Floridy nedokázali navázat v domácí konfrontaci s Anaheimem, který si odvezl oba body za výhru 3:1.

Ducks poslal do vedení v 37. minutě bek Cam Fowler, když potrestal v pořadí druhé vyloučení Jaromíra Jágra (18:27, -1, 2 střely, 0+1) ze druhé dvacetiminutovky. Na další změnu skóre diváci čekali až do 55. minuty a opět udeřili hosté. Tentokrát pro změnu při přesilovce Panthers, na rozdíl dvou gólů zvyšoval při početní nevýhodě Andrew Cogliano.

Nulu na kontě Floridy umazal v čase 56:08 za asistence Reilly Smitha a Jágra uzdravený Aleksander Barkov, vyrovnání se ale již nekonalo a v samotném závěru pak ještě Anaheimu potvrdil výhru trefou do prázdné klece Jakob Silfverberg.

Hostující Ducks byli střelecky aktivnější 41:25 a Floridu tak ubránil od vyšší porážky jen skvělý výkon zkušeného brankáře Roberta Luonga, jenž byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Čtyři předešlé zápasy byl Alex Ovečkin z Washingtonu bez bodu a hlavně gólu, čímž si oddálil svůj významný zápis v historii ruského hokeje v NHL. Dočkal se až ve čtvrteční domácí partii s Dallasem, když v 48. minutě srovnával průběžné skóre na 2:2.

Alex Ovečkin z Washingtonu slaví svůj 484. gól v NHL. Překonal tím ruský rekord Sergeje Fjodorova.

Radost z překonání střeleckého rekordu krajana Sergeje Fjodorova (483 branek v NHL, Ovečkin nyní kraluje všem Rusům s 484 góly) však kapitánovi Capitals nevydržela dlouho poté, co v čase 51:10 vrátil Stars vedení Jason Spezza.

Skóre 2:3 vydrželo až do konce řádné hrací doby a Stars si tak připsali už šestnáctou výhru z dosavadních dvaceti představení a se ziskem 32 bodů kralují Západní konferenci i celé NHL. Aleš Hemský (14:45, +/-: 0, 1 střela) v dresu vítězů nebodoval.

Z defenzivní partie mezi Philadelphií a San Jose vyšli nakonec vítězně hostující Sharks. Fotbalovou výhru 1:0 hostům zařídil až ve čtvrté minutě prodloužení Melker Karlsson.

Tomáš Hertl (17:15, +/-: 0, 2 střely) ve vítězném dresu vyšel bodově naprázdno, stejně jako domácí forvard Jakub Voráček (19:02, +/-: 0, 3 střely) s obráncem Radko Gudasem (22:55, +/-: 0, 1 střela, 6 hitů). Trápící se Philadelphia padla už podesáté z posledních dvanácti zápasů.

První hvězdou byl zvolen gólman Sharks Martin Jones, jenž díky 34 zákrokům uhájil již třetí čisté konto sezony. V daném ohledu tak na špici tabulky NHL vyrovnal Jaka Allena ze St. Louis a právě posledního soupeře Michala Neuvirtha, jenž v daném utkání ze střídačky kryl záda parťákovi Stevu Masonovi.

Výsledky NHL

Boston - Minnesota 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 28., 32. a 45. Eriksson (na první a třetí Krejčí), 6. Marchand - 26. Zucker, 34. Schroeder. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson, 2. Krejčí, 3. Gustavsson (všichni Boston).

Philadelphia - San Jose 0:1 v prodl.
Branka: 64. M. Karlsson. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18 229. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. M. Karlsson, 3. Burns (všichni San Jose).

Pittsburgh - Colorado 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
26. Perron, 28. Malkin, 28. Kunitz, 52. Crosby - 20. a 59. Duchene, 49. Barrie. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18 430. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Duchene (Colorado), 3. Kunitz (Pittsburgh).

Washington - Dallas 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
18. Bäckström, 48. Ovečkin - 10. Seguin, 45. Eakin, 52. Spezza. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Ovečkin, 3. Bäckström (oba Washington).

Montreal - Arizona 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
36. Pacioretty (Plekanec), 60. Weise - 6. Hanzal, 10. Doan, 24. Ekman-Larsson. Střely na branku: 33:20. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Arizona), 2. Gallagher (Montreal), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Ottawa - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
37. a 39. E. Karlsson(na první M. Michálek), 60. Turris. Střely na branku: 29:25. Diváci: 16 925. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Anderson, 3. Lazar (všichni Ottawa).

Tampa Bay - NY Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
15. Killorn, 59. Filppula - 54. D. Moore. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Filppula (oba Tampa Bay), 3. Lundqvist (NY Rangers).

Florida - Anaheim 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
57. Barkov (Jágr) - 37. Fowler, 55. Cogliano, 59. Silfverberg. Střely na branku: 25:41. Diváci: 10 947. Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. Luongo (Florida), 3. Cogliano (Anaheim).

St. Louis - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
6. Shattenkirk, 25. Tarasenko, rozhodující sam. nájezd Steen - 22. Reinhart, 31. O’Reilly. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17 359. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Steen, 3. Shattenkirk (všichni St. Louis).