• 0
I po 16. kole fotbalového přeboru Jihomoravského kraje čekají beznadějně poslední Jevišovice na výhru. Tentokrát jim byla překážkou Sparta Brno, která outsidera porazila vysoko 5:1. Sedmý tým tabulky rozhodl už za první poločas, v němž vstřelil tři branky. Podívejte se na video.

Jevišovicím se v probíhající sezoně vůbec nedaří. Tři body, které zástupci nejmenšího města Jihomoravského kraje získali, jsou za remízy (dvakrát 1:1 a 2:2). A aby alespoň vyrovnali sedm výher z minulého ročníku, museli by zvítězit v polovině jarních zápasů.

A utkání proti Brnu se jim nepovedlo. Už po čtvrthodině hry překonal brankáře Jevišovic z pravé strany Zbyněk Michalec. Po něm se z přímého kopu krásnou přízemní střelou prosadil Stanislav Lerch. A když ve 37. minutě zvyšoval už na 3:0 hlavičkující Pavel Loup, padesáti přihlížejícím divákům začínalo být jasné, že Jevišovice první výhru slavit nebudou.

Aspoň gól útěchy vstřelili hosté v 55. minutě. Jiří Němec dostal pěknou lobovanou přihrávku za obranu a střelou mezi nohy brankáře Sparty snížil na 1:3.

Zbytek zápasu už opět patřil domácím. Nejprve se radoval Petr Loprais, který si našel uprostřed vápna odražený míč a z otočky jej poslal do sítě. Skóre uzavřel svým desátým gólem v sezoně Vlastimil Ryšavý, jenž proměnil nařízený pokutový kop.

Titul půlmistra si užívá Slovan Bzenec, který sice podlehl 0:1 Mutěnicím, ale na čele tabulky má sedmibodový náskok.

Výsledky 16. kola: Boskovice - Ráječko 2:2 (1:1), M. Krumlov - Rousínov 1:2 (0:1), Sparta Brno - Jevišovice 5:1 (3:0), Ivančice - Novosedly 1:2 (0:1), Mutěnice - Bzenec 1:0 (1:0), Bohunice - Moravská Slavia 1:1 (1:0), Vojkovice - Lanžhot 4:1 (3:1), Bystrc - IE Znojmo 2:1 (0:0).

1. Slovan Bzenec 16 12 1 3 46:22 37
2. FC Dosta Bystrc-Kníničky 16 9 3 4 35:15 30
3. FK Mutěnice 16 9 3 4 27:16 30
4. SK Olympia Ráječko 16 8 4 4 38:29 28
5. TJ Tatran Bohunice 16 8 3 5 34:16 27
6. FK SK Bosonohy 16 8 3 5 27:27 27
7. FC Sparta Brno 16 8 1 7 36:26 25
8. SK Moravská Slavia 16 7 4 5 39:30 25