• 0
Sušice v 15. kole přeboru Plzeňského kraje soupeři z Mýta opepřila poslední zápas podzimní části. Doma jednoznačně vyhrála 4:0, kdy dvakrát snadno skórovala po velkých chybách hostí. O neskutečné vyrovnání se postaral v utkání Bolevce se Lhotou domácí Jan Sušánka. Z rohu se trefil mezi nohy brankáře Böhma a fantasticky vyrovnal. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Sušice v 15. kole přeboru Plzeňského kraje proti hostům z Mýta jasně ukázala, proč se pouze vinou horšího skóre nachází aktuálně na druhém místě tabulky. Ústřední postavou byl již tradičně domácí střelec Miroslav Vrhel. K dovršení hattricku mu pomohla velice špatná rozehrávka hráčů Slavoje ze 49. minuty. Vrhel se snadno zmocnil míče a jednoduše oběhl bezmocného gólmana Křikavu. Jednalo se už o jeho 18. branku za 15 utkání.

Brankář Mýta nemůže mít ale dobrý pocit ani z posledního gólu z 57. minuty. Centr z rohu mu proskočil pod tělem přesně do místa, kde stál Jakub Melka ze Sušice, jenž pak už bez větších problémů uzavřel zápas brankou na 4:0.

Neskutečnou smůlu měli hráči Sokolu Lhota v zápase na hřišti Bolevce. Hosté vedli 2:1 a domácí v 85. minutě zahrávali rohový kop. K němu se postavil záložník Jan Sušánka. Brankář Lhoty si kvůli špatnému výhledu a dobré cloně domácích stačil všimnout míče až v momentě, kdy mu ostudně projížděl mezi nohama. Bolevec se postaral o neskutečné vyrovnání, nicméně i přes fantastický závěr Lhotě nakonec podlehl 2:3 na penalty.

Trenér domácího Bolevce Jaroslav Klečka se pak k utkání pro fotbalunas.cz vyjádřil slovy: „Před zápasem jsem si myslel, že utkání skončí tak 0:5, 0:6. Chyběla nám spousta hráčů, takže musel do pole i náhradní gólman. Zrovna on se ale prodral do několika šancí. První poločas jsme zvládli, druhá půle pak přinesla náš tlak. I přesto, že jsme prohrávali 0:2 a hráli o desíti, kluci bojovali, vyhecovali se a v poslední minutě z rohu vyrovnali. Prohra na penalty mrzí.“

Výsledky 15. kola: Bolevec - Lhota 2:3 np (2:2), Start VD Luby - Svéradice 2:1 np (1:1), Chotíkov - Přeštice 2:4 (0:1), Vejpnice - Domažlice B 4:3 (2:0), Rapid Plzeň - Rozvadov 2:1 (1:0), Sušice - Mýto 4:0 (1:0), Horšovský Týn - Rokycany B 1:0 (0:0), Zruč - Holýšov 2:7 (0:3).

1. TJ Přeštice 15 11 0 3 1 46:12 36
2. TJ Sušice 15 10 2 2 1 50:18 36
3. TJ Rozvadov 15 11 1 1 2 35:16 36
4. FC Chotíkov 1932 15 7 2 3 3 39:32 28
5. SKP Rapid Sport 15 6 2 3 4 21:22 25
6. SK Slavia Vejprnice 15 6 2 0 7 32:31 22
7. Sokol Lhota 15 3 6 1 5 29:38 22
8. FK Holýšov 15 6 1 1 7 35:27 21