• 0
Schylovalo se k senzaci – předposlední Střešovice na papírového favorita ze Zbraslavi doslova vlétly. Fotbalisté hostů se ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:4. Jenže domácí luxusní náskok neuhájili a oba týmy si ve 13. kole Pražská teplárenská přeboru nakonec rozdělily po bodu. Podívejte se na video.

Nováček ze Zbraslavi prožívá povedený podzim – po čtrnácti odehraných zápasech je na třetím místě za Kopaninou a Třeboradicemi.

Zato Střešovice potřebovaly zoufale vyhrát a odlepit se ode dna. Prvních čtyřiadvacet minut vypadalo pro domácí dokonale – po hattricku Pavla Kopala a trefě Norberta Mikše vedli už 4:0. Jenže o dvě minuty později snížil František Kocourek a ještě před pauzou utkání zdramatizoval překrásnou střelou z rohu vápna Miroslav Král.

Ve druhém poločase se hosté hnali minimálně za vyrovnáním a domácí hodně znervózněli. Důsledkem těchto faktorů bylo nejprve snížení na 3:4 – přetažený centr z levé strany proměnil Dominik Vašut. To, co si Střešovice pochopitelně nepřály, se stalo v 77. minutě. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Svatopluk Sýkora a vyrovnal na 4:4.

Dvanácté Vršovice nezažívají povedené období a výsledkovou mizérii odnesl trenér Roman Dubovčí. Toho na lavičce v utkání proti čtvrtým Královicím nahradil bývalý dlouholetý kapitán Jaromír Tomaides.

Efekt nového kouče zafungoval znamenitě. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Tomaidesův syn Patrik, na něhož navázal o chvíli později Jan Šimr, jenž přesnou střelou proměnil centr ze standardní situace. Ve druhém poločase přidal ještě jeden gól – tentokrát hlavou – a Vršovice se mohly radovat z překvapivého vítězství.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Střešovice 1911 - Zbraslav 4:4 (4:2), Union Vršovice - Královice 3:0 (2:0) Zličín - ČAFC Praha 5:2 (1:1), Uhelné sklady - Třeboradice 1:3 (0:0), Př. Kopanina - Bohemians 2:0 (1:0), ABC Braník - FC Háje 2:0 (0:0), Cholupice - Motorlet Praha B 4:2 (0:1), Stodůlky - Admira Praha B 0:3 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 14 11 2 1 39:10 35
2. SK Třeboradice 14 11 1 2 44:26 34
3. Sportovní klub Zbraslav 14 8 4 2 39:18 28
4. Sokol Královice 14 8 4 2 38:26 28
5. ČAFC Praha 14 7 2 5 31:32 23
6. Bohemians Praha a.s. 14 6 4 4 30:28 22
7. ABC Braník, o.s. 14 6 1 7 22:27 19
8. Sokol Cholupice 14 6 1 7 29:34 19