• 0
Fotbalisté Meteoru Praha uzavřeli podzimní část divize B dvoubodovou výhrou nad Kladnem. Exligového soupeře porazili v 15. kole po penaltách 3:2. Stejným výsledkem, ovšem v základní hrací době, skončil i záchranářský duel mezi Rakovníkem a Vilémovem. Z vítězství a důležitých třech bodů se radovali domácí. Podívejte se na video.

Ačkoli byli v utkání z čela tabulky aktivnější domácí, do vedení šlo v úvodu druhého poločasu efektivnější Kladno. Střelu Marka Tótha domácí brankář vyrazil pouze k hostujícímu kapitánovi Janu Procházkovi – 1:0.

O deset minut později bylo vyrovnáno. Miroslav Minárčik našel nehlídaného Jakuba Běhounka, jenž umístil svou střelu přesně k tyči. Když v osmdesáté minutě poslal Meteor do vedení Daniel Dvořák, vypadalo to, že všechny tři body zůstanou v Praze. Jenže o chvíli později stav srovnal druhou kladenskou střelou na bránu Stanislav Skořepa. Rozhodující penaltový rozstřel vyšel lépe domácím, kteří nakonec podzim zakončili na čtvrtém místě.

Rakovník porazil Vilémov celkem jednoznačně, ačkoli to tak podle těsného skóre 3:2 nevypadá. Ve 27. minutě domácí vedli díky přesné dorážce Michala Lesniaka, kterého ještě před pauzou doplnil Radek Polášek. Tomu autor prvního gólu připravil zpětnou přihrávkou vyloženou pozici, z níž se střelec tří podzimních branek nemohl netrefit.

I druhý poločas patřil Rakovníku. Do tříbrankového vedení šli po hodině hry zásluhou Stanislava Maříka, jenž z hranice pokutového území mířil přesně do pravého dolního rohu. O pět minut později se utkání pokusil zdramatizovat Tomáš Jägr, který proměnil nařízenou penaltu. Další gól Vilémova však přišel pozdě – v 90. minutě snižoval na konečných 2:3 Vladimír Jindřich.

„Trochu mě výsledek mrzí, protože by vývoji odpovídal stav 5:2. Pro nás je ale důležité, že jsme získali tři body,“ popisoval pro klubové stránky trenér Rakovníku Pavel Mareš

Výsledky 15. kola: Souš - Lovosice 1:2 np (1:1), Český Brod - Litoměřice 2:1 (1:1), Úvaly - Neratovice 5:2 (2:0), Litvínov - Chomutov 0:1 (0:0), Rako Rakovník - Vilémov 3:2 (2:0), Meteor - Kladno 3:2 np (2:2), Nymburk - Libiš 2:1 (2:1), Louny - Hor. Měcholupy 2:4 (1:4).

1. Lovosice 15 9 3 2 1 26:13 35
2. Kladno 15 8 1 4 2 35:16 30
3. Český Brod 15 8 2 2 3 30:16 30
4. Meteor Praha 15 7 3 2 3 31:17 29
5. Neratovice-Byškovice 15 7 2 2 4 27:22 27
6. Libiš 15 7 2 1 5 24:16 26
7. Litoměřice 15 7 0 1 7 25:25 22
8. Souš 15 6 0 4 5 21:18 22