• 0
Plán přezimovat na první příčce Prostějovu nevyšel. V 16. kole MSFL vedoucí tým padl na hřišti Spartaku Hulín a při stejném počtu bodů se před něj díky lepšímu skóre dostal tým Vítkovic. První gól zmíněného utkání Hulína s Prostějovem padl velice kuriózně, Jaroslav Laciga míč do branky zakroutil přímo z rohu. Na ty nejdůležitější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

V utkání Hulína s Prostějovem si míč k zahrání rohového kopu v 36. minutě postavil domácí Jaroslav Laciga. Balónu dodal pravačkou takovou faleš, že jej nezastavil očividně překvapený gólman Prostějova Bureš, ale až síť jeho branky.

„Takové góly někdy padají, byl dobře zatočený a určitou měrou k němu přispěl i vítr. Jestli jej brankář podcenil, nemohu říci, to si musí vyhodnotit sám. K naší smůle se nám to přihodilo,“ vyjádřil se ke kuriózní brance obránce Prostějova Martin Hirsch pro klubový web. Pojistku po zaváhání prostějovské obrany přidal Adam Hrdlička. Ten už v 68. minutě neměl moc problémů po přihrávce skórovat do prázdné branky hostí.

Po nepovedeném utkání neskrýval nespokojenost pro fotbalunas.cz trenér Prostějova František Jura: „V kontextu celého podzimu nelze volit nějaká ostrá vyjádření. V Hulíně jsme ale zanechali hrozný dojem. V prvním poločase si soupeř také nevedl nijak skvěle, ale bylo tam vidět větší nadšení, ochota do hry a chuť vyhrát. Na naší straně nebylo bohužel vidět nic. Jedině snad bylo patrné, že se těšíme, až rozhodčí odpíská zápas a my půjdeme oslavit závěr sezóny. Hulínu stačil poctivě odvedený výkon, kterému jsme se nevyrovnali.“

Výsledky 16. kola: HFK Olomouc - SK Uničov 0:2 (0:1), Fastav Zlín B - HS Kroměříž 0:2 (0:0), HFK Třebíč - 1.FC Slovácko B 1:0 (0:0), FC Hlučín - Otrokovice 3:0 (1:0), Spartak Hulín - 1.SK Prostějov 2:0 (1:0), SK Líšeň - Velké Meziříčí 0:3 (0:2), MFK Vyškov - Mohelnice 3:2 (1:2), Vítkovice - MSK Břeclav 3:2 (1:2).

1. Vítkovice 16 11 1 4 34:21 34
2. Prostějov 16 10 4 2 29:17 34
3. Uničov 16 8 4 4 25:14 28
4. Vyškov 16 6 7 3 30:17 25
5. Hlučín 16 6 7 3 26:16 25
6. Velké Meziříčí 16 7 2 7 25:23 23
7. Kroměříž 16 7 2 7 25:24 23
8. Hulín 16 5 7 4 25:22 22