David Desharnais, P. K. Subban a Tomáš Fleischmann (zleva) oslavují gól...

David Desharnais, P. K. Subban a Tomáš Fleischmann (zleva) oslavují gól Montrealu. | foto: Reuters

Fleischmann zazářil v jubilejním 600. zápase v NHL, trefil se i Hanzal

• 51
Po dvou porážkách a hlavně debaklu 1:6 od Colorada se hokejisté Montrealu vrátili na vítěznou vlnu, když porazili 4:3PP Vancouver. Bilancí (1+1) se na tom ve svém 600. startu v NHL podílel útočník Tomáš Fleischmann, za hosty jednou asistoval Radim Vrbata. V dalším duelu skóroval i Martin Hanzal, jenž alespoň zmírnil porážku Arizony na ledě Islanders. Jaromír Jágr asistoval u těsné výhry Floridy 1:0 nad Tampou.

Fleischmann se v pondělí prosadil po předešlých třech startech bez bodového zápisu. Kopřivnický rodák završil velký obrat Montrealu proti Vancouveru z 0:3 na vítězných 4:3 po prodloužení.

1. David Krejčí (BOS), 16z.- 18b.(8+10)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 19z.- 17b.(7+10)
3. Martin Hanzal (ARI), 16z.- 17b.(3+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 16z.- 14b.(7+7)
5. T. Fleischmann (MTL), 19z. - 13b.(5+8)
6. Jiří Hudler (CGY), 19z.- 13b.(4+9)
7. Michael Frolík (CGY), 19z. - 12b.(4+8)
8. Aleš Hemský (DAL), 17z.- 11b.(3+8)
9. Tomáš Hertl (SJS), 17z. - 9b.(2+7)
10. Radim Vrbata (VAN), 19z. - 8b.(3+5)

Nejprve v 57. minutě po skvělém průniku po pravém křídle zařídil klíčové vyrovnání na 3:3. Rozjetý Fleischmann se na útočné modré čáře vyhnul pozičně bránícímu bekovi a z pravého kruhu na místo přihrávky na spoluhráče zvolil střelu a překonal Jacoba Markströma.

V následném prodloužení pak přispěl i k vítězné trefě poté, co si vyměnil puk s P.K. Subbanem. Ofenzivní bek Canadiens v útočném pásmu nabil Davidu Desharnaisovi, jenž se v zakončení nemýlil. Fleischmann (15:00, +2, 3 střely, 1+1) byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a v bodování se zlepšil na průběžných 13 zápisů (5+8) z 19 startů. V rámci celé kariéry má po 600. startech v prestižní soutěži na kontě 323 bodů (128+195).

Elitní centr vítězů Tomáš Plekanec (19:28, +1, 4 střely) zůstal tentokrát bez bodu. Na úvodním třígólovém náskoku hostujícího Vancouveru se asistencí u přesilovkové trefy Jareda McCanna z 18. minuty podílel i Radim Vrbata (17:01, -2, 3 střely, 0+1).

Islanders na domácím ledě přivítali Arizonu. Stav utkání byl po většinu řádné hrací doby hubených 1:0 pro New York, který poslal do vedení už v 5. minutě využitou početní převahou Frans Nielsen.

Oživení přinesla až třetí třetina, v níž postupně napadalo dalších šest branek. Šťastnější byli rozhodně Ostrované, kteří nastříleli čtyři z nich. Vedení 1:0 v rozmezí 42. a 52. minuty navýšili na 4:0.

Hosté umazali nulu na svém kontě až dvěma slepenými góly z 56. a 58. minuty. Prosadili se Martin Hanzal a Mikkel Boedker. Prvně jmenovaný český centr (15:55, -2, 5 střel, 1+0) připravil Jaroslava Haláka o čisté konto důrazem v brankovišti a připsal si třetí gól ke sbírce čtrnácti asistencí.

Po vynechaném pátečním zápase v Anaheimu (výhra 4:1) se do obranných řad Islanders vrátil zkušený český bek Marek Židlický (20:10, +1, 2 střely) a připsal si tak jubilejní 800. start v NHL. Na konečné výhře New Yorku 5:2 se nejvýrazněji podepsali útočníci z elitní formace John Tavares (2+1) a Kyle Okposo (0+3).

Podruhé za poslední tři dny se střetli floridští konkurenti Panthers s Lightning a v obou případech slavil tým Jaromíra Jágra. V sobotu po venkovní výhře 5:4 po samostatných nájezdech a v pondělní domácí odvetě pro změnu po fotbalovém skóre 1:0.

Jediný gól odvety se zrodil až v 60. minutě, kdy se štěstí přiklonilo na stranu Panthers. Po útočné snaze Jonathana Huberdeaua s Jágrem (16:43, +1, 1 střela, 0+1) se dostal puk na modrou čáru odkud jej Aaron Ekblad za pomoci odrazu od brusle bránícího Victora Hedmana dostal za záda brankáře Andreje Vasilevského.

Při gólové střele se časomíra zastavila na 59 minutách a 39 vteřinách. Florida uspěla, přestože hosté byli střelecky aktivnější 39:20. Na skvěle chytajícího veterána Roberta Luonga si však nepřišli. V sestavě Lightning nechyběl obránce Andrej Šustr (18:41, -1, 1 střela), útočník Ondřej Palát je mimo hru vinou zranění.

Carolina v sestavě s oběma Čechy, obráncem Michalem Jordánem (13:41, +1) a útočníkem Andrejem Nestrašilem (13:08, -1, 1 střela), nestačila na Anaheim, kterému před svými fanoušky podlehla 1:4.

Gólmani Petr Mrázek z Detroitu i Ondřej Pavelec z Winnipegu v pondělí zůstali jen na střídačce a sledovali v akci své parťáky. Red Wings s Jimmy Howardem (22 zákroků a tři inkasované góly) uspěli 4:3 po prodloužení v Ottawě (obránce Jakub Kindl byl s šesti střeleckými pokusy nejaktivnějším zakončovatelem Detroitu) a Jets s Michaelem Hutchinsonem (25 zákroků a tři inkasované góly) naopak utrpěli už šestou porážku v řadě. Naposledy padli 2:3 v St. Louis.

NY Islanders - Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Branky: 46. a 60. Tavares, 5. Nielsen, 42. Nelson, 52. Bernier - 56. Hanzal, 58. Boedker. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11 841. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares, 3. Nielsen (všichni Islanders).

Carolina - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
24. Hanifin - 12. Horcoff, 34. Vatanen, 57. Hagelin, 60. Getzlaf. Střely na branku: 25:20. Diváci: 9 305. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin (Anaheim), 2. Hanifin (Carolina), 3. Horcoff (Anaheim).

St. Louis - Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
15. a 25. Backes, 6. Tarasenko - 23. Byfuglien, 23. Little. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Little (Winnipeg).

Ottawa - Detroit 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
17. Hoffman, 44. Wideman, 58. Ryan - 10. Larkin, 12. Nyquist, 37. Sheahan, 63. Tatar. Střely na branku: 25:37. Diváci: 16 718. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Wideman (oba Ottawa), 3. Tatar (Detroit).

Florida - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
60. Ekblad (Jágr). Střely na branku: 20:39. Diváci: 12 067. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Vasiljevskij (Tampa).

Montreal - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
29. Eller, 31. Pacioretty, 57. Fleischmann, 64. Desharnais (Fleischmann)- 2. Cracknell, 18. McCann (Vrbata), 24. D. Sedin. Střely na branku: 36:26. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais (Montreal), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Fleischmann (Montreal).