Roman Polák (vpravo) z Toronta svádí souboj s J. T. Millerem z NY Rangers.

Roman Polák (vpravo) z Toronta svádí souboj s J. T. Millerem z NY Rangers. | foto: AP

Rangers zvítězili podeváté v řadě a utrhli se na čele tabulky NHL

• 9
Nedělní domácí výhra 4:3 nad Torontem byla pro hokejisty Rangers už devátým navazujícím úspěchem, díky čemuž se s třiceti body odpoutali na čele NHL od 28bodových konkurentů Montrealu a Dallasu. Ve druhém duelu Chicago na domácím ledě porazilo Calgary hladce 4:1. Obránce Michal Rozsíval tak slavil i po svém druhém startu od návratu z marodky.

O prodloužení vítězné jízdy Rangers rozhodl proti Torontu útočník Mats Zuccarello gólem v čase 59:06, kdy dorazil za záda Jonathana Berniera vyražený puk po předchozí střele od modré z hole Ryana McDonagha.

1. David Krejčí (BOS), 16z.- 18b.(8+10)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 18z.- 17b.(7+10)
3. Martin Hanzal (ARI), 15z.- 16b.(2+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 15z.- 13b.(7+6)
5. Jiří Hudler (CGY), 19z.- 13b.(4+9)
6. Michael Frolík (CGY), 19z. - 12b.(4+8)
7. T. Fleischmann (MTL), 18z. - 11b.(4+7)
8. Aleš Hemský (DAL), 17z.- 11b.(3+8)
9. Tomáš Hertl (SJS), 17z. - 9b.(2+7)
10. Radim Vrbata (VAN), 18z. - 7b.(3+4)

New York si tak zopakoval 42 let starý počin, kdy rovněž slavil devětkrát v řadě. Vyrovnání klubového rekordu (10 navazujících výher) ze zmiňované sezony 1972/73 pak Blueshirts budou atakovat už v následujícím startu ve čtvrtek na ledě Tampy Bay.

Rangers po sobotní výhře 2:1 po nájezdech nad Ottawou nastoupili ke druhému zápasu ve dvou dnech a do branky se tak na místo odpočívající jedničky Henrika Lundqvista postavil Fin Antti Raanta. Poprvé inkasoval v 18. minutě z hole Petera Hollanda.

Favorizovaní domácí poprvé potěšili fanoušky v Madison Square Garden až na začátku druhé třetiny, kdy McDonagh a Derek Stepan (uspěl po chybě Berniera nahozením až od červené čáry) zařídili obrat skóre. Těsně před druhým odchodem do kabin ale srovnal na 2:2 Joffrey Lupul.

Hned na začátku třetího dějství Rangers vrátil vedení Derick Brassard, kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf ovšem rychle přispěchal s odpovědí. Stav 3:3 zlomil až v 60. minutě zmiňovaný Zuccarello, jenž byl s bilancí (1+2) zvolen první hvězdou duelu. Jediný Čech v utkání, obránce Toronta Roman Polák (17:47, +1, 1 střela), nebodoval.

Poté, co z předešlých sedmi zápasů pětkrát padli, přivítali hokejisté Chicaga o víkendu zpátky v sestavě uzdravené zkušené obránce Duncana Keitha a Michala Rozsívala v pravý čas. S jejich účastí pak v sobotu uspěli 4:2 v St. Louis a výhru si zopakovali i v nedělní domácí konfrontaci s Calgary.

Na výsledku 4:1 se nejvíce přičinili útočníci Marián Hossa a Patrick Kane (oba 1+1). Druhý jmenovaný americký reprezentant se tak odpoutal na čele ligové produktivity se součtem 28 zápisů (13+15) od Tylera Seguina z Dallasu (26 bodů, 9+17). Stejně jako proti Blues odehrál Rozsíval (13:51, -1, 1 střela) v obraně Blackhawks i proti Flames necelých čtrnáct minut.

O všem podstatném se rozhodovalo v prostřední dvacetiminutovce, kdy nejprve Calgary poslal do vedení David Jones. Následně však Kane, Hossa a Artemi Panarin otočili vývoj na stranu obhájců Stanley Cupu. V 60. minutě pak skóre pojistil do prázdné klece kapitán Jonathan Toews.

Obránce Flames Ladislav Šmíd byl jen mezi nehrajícími náhradníky a útočné duo Michael Frolík (14:14, -1, 2 střely) - Jiří Hudler (17:55, -2, 1 střela) se neprosadilo.

Chicago - Calgary 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
27. P. Kane, 28. Hossa, 29. Panarin, 60. Toews - 24. Jones. Střely na branku: 41:26. Diváci: 21 629. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Hossa, 3. Panarin (všichni Chicago).

NY Rangers - Toronto 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
21. McDonagh, 34. Stepan, 44. Brassard, 60. Zuccarello - 18. Holland, 38. Lupul, 46. Phaneuf. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Phaneuf (Toronto).