Jakub Kindl z Detroitu ve spolupráci s brankářem Jimmym Howardem hasí šanci...

Jakub Kindl z Detroitu ve spolupráci s brankářem Jimmym Howardem hasí šanci Patricka Marleaua ze San Jose. | foto: AP

Frolík s Hudlerem bodovali u výhry Calgary, Kindl jednou asistoval

• 0
Po dvou porážkách se hokejisté Calgary radovali z výhry, když v pátek uspěli 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu. Bodově se na výhře kanadského celku podíleli i Češi Michael Frolík (1+0) a Jiří Hudler (0+1). Naopak asistence obránce Jakuba Kindla k bodům nepomohla Detroitu, který doma podlehl 2:3 San Jose.

Až ve třetím z celkově čtyřdílné série venkovních zápasů se hokejisté Calgary dočkali prvních bodů. Po porážce 3:4 na Floridě a čtvrtečním nezdaru 1:3 v Tampě Bay o den později Flames dobyli arénu Washingtonu. Z ledu Verizon Center si odvezli dva body za výhru 3:2 po prodloužení, které už ve druhé minutě ukončil svou druhou trefou večera útočník Sean Monahan.

1. David Krejčí (BOS), 15z.- 17b.(7+10)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 17z.- 16b.(7+9)
3. Martin Hanzal (ARI), 14z.- 15b.(2+13)
4. Jaromír Jágr (FLA), 14z.- 13b.(7+6)
5. Jiří Hudler (CGY), 18z.- 13b.(4+9)
6. Michael Frolík (CGY), 18z. - 12b.(4+8)
7. T. Fleischmann (MTL), 17z. - 11b.(4+7)
8. Aleš Hemský (DAL), 16z.- 11b.(3+8)
9. Tomáš Hertl (SJS), 16z. - 8b.(2+6)
10. Radim Vrbata (VAN), 17z. - 7b.(3+4)

Také v řádné hrací době byli blíže úspěchu hosté z Kanady. Postupně si totiž vypracovali dvougólový trhák, který domácí vymazali až v závěru řádné hrací doby. Skóre otevřel v 28. minutě Michael Frolík (15:42, +1, 2 střely, 1+0), jehož vybídl k zakončení z prostoru mezi kruhy po oklamání soupeře a skvělém uvolnění Sam Bennett. Pro českého útočníka to byla čtvrtá trefa sezony, jíž navázal na nedávný hattrick proti Edmontonu.

Náskok Flames navýšil na startu třetí třetiny Sean Monahan, jemuž asistoval i Jiří Hudler (14:27, +/-: 0, 0+1). Washington vrátil do hry až gól z 46. minuty v podání Michaela Latty a o tom, že se bude prodlužovat rozhodl v 56. minutě Jay Beagle. Následné nastavení ale ukončil zmiňovaný Monahan a vysloužil si tak post první hvězdy utkání.

Z obranných řad Calgary po jednom odehraném zápase opět putoval mezi nehrající náhradníky Ladislav Šmíd. Kapitán domácích Alex Ovečkin vyšel gólově naprázdno už ve třetím duelu za sebou a stále tak čeká na překonání ruského střeleckého rekordu NHL, který sdílí se Sergejem Fjodorovem (483 branek).

Po úterní fotbalové výhře 1:0 proti Washingtonu, kdy zazářil 38 zákroky český talent Petr Mrázek, se do brány Detroitu v pátek vrátil Jimmy Howard. V domácí konfrontaci proti San Jose neměl moc práce, když čelil jen 14 střelám, přesto se ze dvou bodů radovali hosté. Výsledkem 2:3 překazili sezonní debut navrátilce z marodky Pavla Dacjuka.

Red Wings poslal do vedení už ve 4. minutě utkání slovenský útočník Tomáš Tatar. Melker Karlsson a Matt Nieto ovšem ještě v první třetině vývoj otočili. V polovině řádné hrací doby pak vedení Sharks, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Hertl (16:09, -1, 1 střela), pojistil hvězdný Joe Pavelski.

Detroit ze snahy o vyrovnání vytěžil již jen zkorigování na nejtěsnější rozdíl po trefě Teemu Pulkkinena z času 58:08. Asistenci si připsal i obránce Jakub Kindl (17:41, +1, 3 střely, 0+1).

Bídnou bilanci českých obránců v NHL v pátek smutně podtrhl i ten nejzkušenější z nich Marek Židlický, jenž byl zařazen mezi nehrající náhradníky Islanders pro zápas v Anaheimu.

Z osmičky českých beků, kteří zasáhli do dosavadního průběhu základní části, tak napodobil Michala Jordána z Caroliny a Ladislava Šmída z Calgary. Ti v poslední době rovněž nemají jistou pozici v sestavě. Mírným pozitivem alespoň zůstává zpráva z tábora Chicaga. Do sestavy obhájců Stanley Cupu by se měl v sobotu poprvé v sezoně podívat rekonvalescent Michal Rozsíval, jenž je společně s Duncanem Keithem již připraven nastoupit.

Kromě Židlického do zápasu v Anaheimu nezasáhl ani útočník domácích Jiří Sekáč, jehož poraněný kotník připravil už o šestý start. Islanders nastupovali ke druhému duelu ve dvou dnech poté, co ve čtvrtek podlehli 1:2 v Los Angeles. Náročný program o den později ale zvládli, když Anaheim přehráli 4:1 i díky dvěma zásahům útočníka Franse Nielsena.

Pittsburgh - Columbus 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
60. Hörnqvist - 32. Hartnell, 33. Saad. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 610. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Washington - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
46. Latta, 56. Beagle - 42. a 62. Monahan (na první Hudler), 28. Frolík. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Rämö (Calgary).

Detroit - San Jose 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
4. Tatar, 59. Pulkkinen (Kindl) - 8. Karlsson, 18. Nieto, 31. Pavelski. Střely na branku: 28:14. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Jones (oba San Jose), 3. Dacjuk (Detroit).

Anaheim - NY Islanders 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
32. Perry - 43. a 57. Nielsen, 7. Nelson, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Perry (Anaheim).