• 1
Překvapivý výsledek nabídlo 12. kolo fotbalového Pražská teplárenská přeboru. Třinácté Háje doma remizovaly s vedoucí Přední Kopaninou 1:1, a staly se tak po Třeboradicích a ČAFC třetím týmem, na kterého lídr tabulky nevyzrál. Důležitou roli v utkání hrála neproměněná penalta exligového Tomáše Pešíra. Podívejte se na video.

Přední Kopanina přijela na Jižní Město jako jasný favorit. Háje se ovšem soupeře nezalekly a byly mu velice vyrovnaným soupeřem.

To ostatně prokázala první pětačtyřicetiminutovka, v níž nepadla branka. „ První poločas jsme celkově nehráli dobře, byli jsme málo aktivní, nefungovala nám přechodová fáze,“ vyjmenovával ve videu příčiny bezgólového skóre asistent trenéra hostí Tomáš Poláček.

Pětapadesát diváků se přesného zásahu dočkalo až po hodině hry – David Průša prokázal skvělý cit pro výběr místa, když z malého vápna doklepl do sítě vyraženou střelu. „Do 60. minuty jsme se do toho pomalu dostávali, dali jsme vedoucí gól, jenže pak přišel festival zahozených šancí,“ litoval bývalý ligový záložník Sparty či Mostu.

Mezi spalovači příležitostí byl i fotbalový světoběžník Tomáš Pešír. Odchovanec pražské Slavie, který za svou profesionální kariéru prošel například Blšanami, tureckým Kayserisporem či skotským Livingstonem, dostal těsně po vedoucím gólu možnost navýšit náskok lídra soutěže z pokutového kopu.

Bohužel pro Kopaninu autor jedenácti ligových branek už podruhé za sebou selhal. Přesto jej trenér soupeře Petr Procházka chválil: „Bylo vidět, že jsou hráči Kopaniny fotbalisti, hlavně Pešír, i když nedal penaltu. Blbě se odstavuje od balonu, udrží ho, dá, naběhne si.“

Domácí zabojovali a střeleckou nemohoucnost hostů těsně před koncem potrestali. K přímému volnému kopu se postavil Tomáš Duka a precizním obstřelem nedal v 88. minutě gólmanovi šanci – 1:1.

Háje - Přední Kopanina 1:1 (0:0)

Branky: 88. Duka - 59. Průša. ŽK: 69. Brož, 72. Krejčí - 90. Bláha. Rozhodčí: Nykl - Kučera, Šaróka. Diváků: 55.

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Lojda (55. Nezbeda) - Duka, Hruška (28. Soucha), Dvořák (80. Pánek), Brož, Balík (90. Vejvalka) - Fedič. Trenér: Petr Procházka.

Přední Kopanina: Švarc - Les, Melničuk, Čihák (84. Sýkora), Bláha - Flaks, Zadina, Pešír, Vik (89. Hemzáček) - Urban Průša (76. Literák). Trenér: Sálem Hebousse.

Ostatní výsledky 12. kola (13. hraného): ČAFC Praha - ABC Braník 3:1 (1:1), Bohemians - Union Vršovice 2:0 (1:0), Královice - Cholupice 1:1 (1:0), Admira Praha B - Zličín 4:4 (3:2), Motorlet Praha B - Uhelné sklady 3:2 (2:2), Třeboradice - Střešovice 1911 3:2 (2:1), Zbraslav - Stodůlky 3:1 (2:0).

1. FC Přední Kopanina 13 10 2 1 37:10 32
2. SK Třeboradice 13 10 1 2 41:25 31
3. Sokol Královice 13 8 4 1 38:23 28
4. Sportovní klub Zbraslav 13 8 3 2 35:14 27
5. ČAFC Praha 13 7 2 4 29:27 23
6. Bohemians Praha a.s. 13 6 4 3 30:26 22
7. SK Uhelné sklady Praha 13 5 2 6 42:26 17
8. Sokol Cholupice 13 5 1 7 25:32 16