• 0
Bystrc prohrála poslední tři zápasy a ve 13. kole fotbalového přeboru Jihomoravského kraje hodlala tuto nepříznivou sérii zlomit. Proti silnému soupeři z Bohunic se to nakonec díky výhře 2:0 povedlo. Bystrci vycházely standardní situace, po nichž padly obě branky. Nejen na ně se podívejte ve videu.

Na zápas o čelo tabulky se přišla podívat necelá stovka diváků, která se branky dočkala až v pětašedesáté minutě. Trestný kop hostující obrana odvrátila jen k bystrckému Petru Musilovi, jenž míč uklidil hlavou k tyči.

Druhý gól padl po podobném scénáři – centr tentokrát doletěl z rohového kopu na hlavu Adama Smejkala, který hlavičkoval ze stejného prostoru jako Musil. Balon opět zapadl přesně k tyči a Bystrc mohla slavit kýžené vítězství.

V opačné polovině tabulky se hrálo takzvaně o šest bodů – Novosedly přivítaly na domácím hřišti Boskovice. Do vedení šli po půlhodině hry hosté, když Jan Stara přehodil brankáře domácích. Ještě před přestávkou bylo vyrovnáno zásluhou Karla Křivánka, který přehlavičkoval vše, co mu stálo v cestě.

Stav 1:1 vydržel do třiašedesáté minuty. První ze dvou branek v utkání zaznamenal Martin Fadrný, který výhru Boskovic v závěru ještě pojistil přesnou střelou na 3:1.

Výsledky 13. kola (14. hraného): IE Znojmo - Mutěnice 0:1 (0:0), Moravská Slavia - Sparta Brno 1:4 (1:1), Bzenec - M. Krumlov 2:1 (0:1), Novosedly - Boskovice 1:3 (1:1), Jevišovice - Bosonohy 2:3 (2:3), Rousínov - Ráječko 3:0 (1:0), Bystrc - Bohunice 2:0 (0:0), Lanžhot - Ivančice 3:2 (3:0).

1. Bzenec 14 11 1 2 44:21 34
2. Bosonohy 15 8 3 4 27:24 27
3. Bohunice 14 8 2 4 33:13 26
4. Bystrc 14 7 3 4 31:13 24
5. Mutěnice 14 7 3 4 23:15 24
6. Ráječko 14 7 3 4 34:26 24
7. Sparta Brno 15 7 2 6 30:23 23
8. Moravský Krumlov 14 7 1 6 26:24 22