• 0
Nejnapínavější klání 13. kola přeboru Plzeňského kraje se odehrálo mezi týmy Svéradic a Lhoty. Hosté se raketově dostali do vedení. Svéradicím se v druhém poločase podařilo vyrovnat, diváci ovšem sledovali znovu vedení Lhoty, které nakonec stejně nevydrželo díky dvěma brankám (celkově třem) domácího hrdiny Beránka. Nositel slavného fotbalového příjmení pak neválí pouze v Anglii, ale i v týmu Lub. Na to nejzajímavější z kola se podívejte na videu.

Ashley Cole platil svého času za jednoho z nejlepších levých obránců planety. Byl pilířem levé strany těch hřišť, na nichž hrály londýnské celky Arsenalu a Chelsea či anglická reprezentace.

Záložník Joe Cole je aktuálně na hostování až v třetiligovém Coventry City. Sedm let ale strávil též v londýnské Chelsea, v jejímž dresu se potkal se zmíněným Ashleyem, hrál za slavné kluby West Ham United či Liverpool a za Anglii v 56 utkáních nasázel deset branek.

I Start Luby má jednoho anglického nositele tohoto slavného příjmení. Je jím méně slavný Jerome Cole, který se v posledním zápase trefil hned dvakrát do sítě rezervy Domažlic.

Důvody porážky našel pro web fotbalunas.cz trenér Domažlic Martin Steinbrücker: „Během úvodních dvaceti minut jsme měli pět brankových příležitostí, které jsme zase neproměnili. Potom se hra vyrovnala, ale stejně si myslím, že jsme do poločasu měli vést. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, ale soupeř dal první branku po naší chybě. Potom jsme hráli již v deseti, soupeře jsme tlačili, ale obrátit skóre se nám nepovedlo.“

Zápas sotva začal a hosté ze Lhoty už zvedali ruce nad hlavu. Do sítě domácích Svéradic se trefil už ve 2. minutě Pavel Nový. O čtyři minuty později už bylo srovnáno, přímý kop sedl pozdějšímu hrdinovi utkání Beránkovi.

Jak bláznivý byl začátek zápasu, tak o to více hektickým byl jeho konec. V 78. minutě na 3:3 střelou z dálky vyrovnával Vlastimil Beránek. 89. minuta pak nemohla patřit nikomu jinému než znovu jemu. V brejku stíhaný dvěma obránci Lhoty se dokázal prosadit a korunoval svůj excelentní tříbrankový zápas tříbodovým ziskem pro svůj tým.

Šťastný trenér domácích Miroslav Rambousek velebil svého střelce pro web fotbalunas.cz slovy: „Vyválčili jsme nakonec tři body, ale bylo to nesmírně složité. Udělali jsme tři hrubé chyby v defenzivě a dostali jsme tři hloupé branky. Zaplaťpánbůh, že byl na hřišti Vlasta Beránek, který dal hattrick a díky němuž máme tři body.“

Výsledky 13. kola: Svéradice - Lhota 4:3 (4:3), Bolevec - Přeštice 2:1 (2:1), Start VD Luby - Domažlice B 3:1 (0:0), Chotíkov - Rozvadov 2:1 np (1:1), Vejpnice - Mýto 2:0 (2:0), Rapid Plzeň - Rokycany B 3:2 (2:0), Sušice - Holýšov 3:1 (2:1), Horšovský Týn - Zruč 1:0 (1:0).

1. TJ Rozvadov 13 10 1 1 1 31:13 33
2. TJ Přeštice 13 9 0 3 1 36:10 30
3. TJ Sušice 13 8 2 2 1 41:18 30
4. FC Chotíkov 1932 13 6 2 3 2 34:26 25
5. SKP Rapid Sport 13 5 2 2 4 19:21 21
6. FK Svéradice 13 6 1 0 6 24:31 20
7. Jiskra Domažlice B 13 6 0 1 6 26:20 19
8. SK Slavia Vejprnice 13 5 2 0 6 27:25 19