• 0
Ve 13. kole fotbalového přeboru Jihočeského kraje na sebe upoutal pozornost povedenou oslavou útočník Sedlic Martin Škulina. Ve třicáté minutě poslal svůj tým do dvoubrankového vedení nad Olešníkem a předvedl parádní stojku. Nejen na jeho gymnastickou vložku se podívejte ve videu.

Duel z poloviny tabulky nakonec přinesl tři branky. Všechny do sítě hostí. „Byl to nejhorší výkon za mého krátkého působení v Olešníku, mužstvo jsem absolutně nepoznával. Ale to už řekl i trenér domácích,“ nechápal trenér Olešníku Milan Borový.

„Kdybychom jeli o kousek dál do Blatné a navštívili zámek, mohli jsme si udělat teambuildingovou akci s prohlídkou a vyšlo by to nastejno. Hráči by si zaplatili vstupné a pokutu za kontumaci, výsledek by byl stejný - 3:0,“ glosoval Borový pro jihoceskyfotbal.cz.

Totožné skóre jako v Sedlici svítilo na ukazateli i v Dačici. Hostující Prachatice se toužily konečně odlepit od konce tabulky, což se jim podařilo.

Svého soupeře k ničemu nepustily. Už v 17. minutě vedly díky Josefu Málkovi, který zakončil pěknou akci přízemní střelou na zadní tyč. O deset minut později exdruholigový celek zvýšil na 2:0. Po povedené narážečce na hranici pokutového území přeloboval Pavel Škopek z voleje domácího brankáře.

Třetí gól si Prachatice nechaly až na druhý poločas. Nařízenou penaltu proměnil v 64. minutě Josef Šandera. „Bohužel se nám nedaří a opět jsme zaslouženě prohráli,“ nehledal výmluvy činovník Dačic Milan Točík.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Čimelice - Soběslav 1:0 (0:0), Dačice - Prachatice 0:3 (0:2), Písek B - Dražice 0:0 (0:0), Rudolfov - Katovice 1:0 (0:0), Planá n.L. - Veselí 0:0 (0:0), Sedlice - Olešník 3:0 (2:0), Želeč - Jankov 1:1 (0:0), Hluboká - Osek 2:1 (0:1).

1. Katovice 14 10 2 2 32:10 32
2. Jankov 14 9 3 2 26:8 30
3. Soběslav 14 9 0 5 30:15 27
4. Hluboká 14 8 2 4 19:18 26
5. Rudolfov 14 7 3 4 27:15 24
6. FC Písek 14 6 4 4 22:17 22
7. Olešník 14 7 1 6 24:20 22
8. Osek 14 6 3 5 25:18 21