• 0
Fotbalové kousky všeho druhu byly k vidění během 13. kola přeboru Středočeského kraje. Vedoucí Sokol Hostouň přišel o výhru díky akci, na jejímž začátku byl dlouhý aut. Rakovník svůj první gól vstřelil po kolmici ve stylu Tomáše Rosického. Diváci mohli zhlédnout i vysoké výhry Velvar nad Rejšicemi 5:2 či zisk bodů Jíloviště na hřišti Dobříše po výsledku 4:2. Na to nejzajímavější z kola se podívejte na videu.

Naposledy v červnu se před zraněním na trávnících představil Tomáš Rosický. Nyní jako kdyby se reprezentační kapitán a stále ještě rekonvalescent na skok ukázal v dresu Rakovníku.

Po nádherné dlouhé kolmici, která našla Tomáše Matese, se domácí tým proti Lhotě prodral do vedení. Marek Isteník v 80. minutě přidal pojistku v podobě povedeného lobu. Domácí se díky tomu radovali z výhry 2:0.

Trenér Rakovníku Miroslav Procházka okomentoval vítězný zápas pro web skrakovnik.cz slovy: „První poločas byl vyrovnaný na šance. My jsme ale dělali zbytečné chyby v rozehrávce a kazili spoustu přihrávek, čímž jsme pouštěli soupeře do hry. Druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší. Lépe jsme kombinovali a dostali se i zaslouženě do vedení. V závěru nás podržel gólman Šimek. Rozhodně v kabině ale rušno nebylo. Kluci sami chtěli zápas zvládnout. Spoustu hráčů ze Lhoty znají, padaly proto i nějaké sázky.“

Lídr z Hostouně narazil. Na svém hřišti hostil tým Ostré, který se sebevědomým výkonem postaral po 90 minutách o remízový stav.

Především pak vyrovnávací branka na 2:2 Martina Kouby byla kuriózní. Dlouhý aut dolétl přímo až do středu vápna, kde jeden z hostujících hráčů prodloužil hlavou na Koubu, který stejným způsobem už neměl žádný problém zakončit. V penaltovém rozstřelu byli nakonec úspěšnější hosté z Ostré, kteří si tudíž odváží z Hostouně dva velice cenné body.

Trenér lídra Martin Čurda pak nepovedený zápas pro web sokol-hostoun.cz okomentoval takto:„Na našem hřišti se představil celek, který má daleko vyšší ambice než jen setrvání v krajském přeboru. Jeho hráčský kádr společně se zázemím dalece převyšuje úroveň této soutěže. Jak jsem již předesílal, společně s mužstvy Vykáně, Velvar, Rejšic a naším týmem to bude letos špička krajského přeboru.“

Výsledky 13. kola: Vykáň - Mnich. Hradiště 1:0 (1:0), Dobříš - Jíloviště 2:4 (2:3), Velvary - Rejšice 5:2 (2:0), Poříčí n/S. - Tuchlovice 2:1 (0:0), Sázava - Vraný 1:0 (0:0), Semice - ČLU Beroun 0:1 (0:0), Hostouň - Ostrá 2:3 np (2:2), SK Rakovník - Lhota 2:0 (0:0).

1. Sokol Hostouň 13 8 2 2 1 29:19 30
2. Čechie Vykáň 13 9 0 1 3 32:22 28
3. Slovan Velvary 13 8 1 1 3 39:21 27
4. SK Posázavan Poříčí n.Sáz. 13 7 0 4 2 25:21 25
5. Sportovní sdružení Ostrá 13 5 3 2 3 25:19 23
6. SK Rejšice 13 4 3 3 3 36:22 21
7. SK Rakovník 13 5 3 0 5 18:19 21
8. MFK Dobříš 13 6 1 0 6 32:30 20