• 0
První tři týmy divize D ukázaly, proč se nacházejí na špici tabulky. Lídr ze Staré Říše v 13. kole objevil nového střelce Váchu. Ten dal v utkání čtyřmi góly jasně najevo, jakým směrem se bude zápas s nejhorším týmem tabulky Havlíčkovým Brodem ubírat. Na půdě silného Hodonína vedeného trenérem Komňackým získal velice cenné tři body Uherský Brod a jen kvůli horšímu skóre se nachází na druhé příčce. Na ty nejdůležitější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

„Hodonín má obrovskou kvalitu. Věděli jsme o Tomáši Poláchovi, kromě Šefčíka a ještě jednoho hráče jsem všechny trénoval, takže jsme měli soupeře opravdu velmi dobře přečteného. Zvolili jsme správnou taktiku, která nám vyšla,“ uvedl po zápase spokojený trenér vítězného Uherského Brodu František Ondrůšek pro web cskub.cz.

Jeho tým se do vedení prodral už v 5. minutě, trefil se Richard David. O vyrovnání se ale už o 11 minut později postaral domácí Radomír Víšek chytrou a především na milimetr přesně umístěnou ranou do pravého horního rohu branky Lukáše Jaroňka.

„Uherskému Brodu jsme svými dětskými chybami nabídli šance i branky. Podobné momenty přitom srážejí výkon mužstva i atmosféru v mančaftu. Naproti tomu soupeř nám takové věci neumožnil,“ nehledal výmluvy trenér domácích František Komňacký.

Naopak lodivod vítězného Brodu nadále nešetřil pochvalnými slovy na adresu svých svěřenců: „Naši kluci předvedli skvělý výkon, opravdu na trávníku odvedli maximum, které v nás je.“ Ještě do konce prvního poločasu, konkrétně v 41. minutě, rozhodl o „třígólové krádeži“ ze hřiště Hodonína Ondřej Večeřa.

Doposud vstřelil kanonýr Staré Říše Abdoulaye Konate osm branek, v posledním zápase proti Havlíčkovu Brodu se pak trefil podeváté. Během klání s týmem z úplného chvostu tabulky však v dresu Staré Říše dominoval jiný střelec.

Vladimír Vácha v předchozích duelech ročníku zaznamenal pouze jediný přesný zásah, Havlíčkův Brod ovšem prakticky sám porazil hned čtyřmi góly.

Dvě branky Tomáše Blažkovského a po jedné z kopaček Zaorala a Bogdaně rozhodly o jasné výhře Přerova nad silnou Vrchovinou. Přerov na první dvojici – Stará Říše a Uherský Brod - v tabulce ztrácí pouhý bod.

„Přijel k nám soupeř, který držel šňůru tří vítězství po sobě a druhé místo v tabulce divize. My jsme si řekli, že půjdeme do souboje s aktivním pojetím a to jsme také splnili. Kdo sleduje divizi, tak ví, že každý zápas je jiný a není jediného mužstva, které by dopředu házelo flintu do žita,“ uvedl pro web fcprerov.cz po suverénním výkonu svých svěřenců trenér domácího Přerova Petar Aleksijević.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Hodonín - Uherský Brod 1:2 (1:2), Přerov - Vrchovina 4:0 (1:0), Pelhřimov - Tasovice 1:2 (1:0), Stará Říše - Havlíčkův Brod 6:1 (1:1), Ždírec n.D. - Blansko 0:0 (0:0), Žďár n.Sázavou - Kozlovice 0:1 (0:1), Šumperk - Bystřice n.P. 1:3 (0:1), Slavoj Polná - Rosice 0:0 (0:0).

1. Stará Říše 14 8 2 4 28:12 26
2. Uherský Brod 14 8 2 4 19:17 26
3. Přerov 14 7 4 3 19:14 25
4. Hodonín 14 7 2 5 27:22 23
5. Vrchovina 14 7 2 5 21:18 23
6. Pelhřimov 14 7 1 6 22:22 22
7. Polná 14 6 4 4 17:17 22
8. Tasovice 14 5 6 3 20:19 21