Před Ondřejem Pavelcem se zjevil Leo Komarov a číhá na gólovou přihrávku od...

Před Ondřejem Pavelcem se zjevil Leo Komarov a číhá na gólovou přihrávku od obránce Romana Poláka. | foto: AP

Pavelec vychytal Winnipegu výhru, Jágr se po zranění vrátil do sestavy

• 21
Hokejisté Winnipegu ve středečním zápase zvítězili 4:2 na ledě Toronta i díky 24 úspěšným zákrokům gólmana Ondřeje Pavelce. Jednu asistenci si za domácí Maple Leafs připsal obránce Roman Polák. Útočník Jaromír Jágr se po dvou vynechaných startech kvůli zdravotním potížím vrátil do sestavy Floridy.

Středeční triumf 4:2 z ledu Toronta byl pro hokejisty Winnipegu už osmým dvoubodovým ziskem sezony z úvodních třinácti startů. U poloviny z nich byl v bráně ve formě chytající český reprezentant Ondřej Pavelec, jenž naposledy k výhře nad Maple Leafs přispěl 24 zákroky.

1. David Krejčí (BOS), 11z.- 15b.(7+8)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 14z.- 12b.(5+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 13z.- 11b.(4+7)
4. Jaromír Jágr (FLA), 10z.- 10b.(6+4)
5. T. Fleischmann (MTL), 14z. - 10b.(4+6)
6. Martin Hanzal (ARI), 9z.- 10b.(0+10)
7. Michael Frolík (CGY), 13z. - 9b.(3+6)
8. Aleš Hemský (DAL), 12z.- 7b.(1+6)
9. Radim Vrbata (VAN), 13z. - 6b.(3+3)
10. Ondřej Palát (TBL), 14z. - 6b.(2+4)

Po zahajovací třetině hosté vedli nejtěsnějším rozdílem po gólech Dustina Byfugliena a Marka Scheifela, za Toronto stav korigoval využitou přesilovkou P.A. Parenteau. Když ale ve druhém dějství za přispění obránce Romana Poláka (19:27, +1, 0+1) vyrovnal Leo Komarov, smírné skóre 2:2 pak vydrželo až do samotného závěru řádné hrací doby.

Během třetí dvacetiminutovky Jets soupeře přestříleli 14:5 a zaslouženě se nakonec dostali zpátky do vedení, které v 58. minutě trefil Alex Burmistrov. Do prázdné brány pak ještě v 60. minutě výhru pojistil Bryan Little.

Souboj obhájců Stanley Cupu z Chicaga s ambiciózním St. Louis nabídl divákům atraktivní jedenáctigólovou podívanou. Domácí Blackhawks po první třetině odskočili do trháku za průběžného vedení 5:2, hosté ale ve druhém dějství třemi góly srovnali a rozhodnutí přineslo až prodloužení. V něm dokonal čtyřbrankový obrat Blues kanonýr Vladimír Tarasenko.

Na vydařeném vstupu do zápasu v podání Chicaga se shodně bilancí (1+1) podíleli Brent Seabrook, Andrew Shaw, Teuvo Teravainen a Patrick Kane, jenž se tak zlepšil na celkových 18 zápisů (8+10) a ze třetí pozice se přiblížil vedoucí dvojici kanadského bodování NHL - útočíkům Dallasu Jamie Bennovi (20 bodů, 10+10) a Tyleru Seguinovi (20 bodů, 8+12).

Také vítězné St. Louis mělo v kádru čtyři borce s bilancí jedné branky a asistence (Jay Bouwmeester, David Backes, Robby Fabbri a Vladimír Tarasenko) a navrch dvougólového střelce Alexandera Steena. Mimo sestavu tentokrát zůstal český mladík s ruskými kořeny Dmitrij Jaškin, jenž po vydařeném kempu z úvodních dvanácti startů sezony posbíral jen dvě asistence.

Oběma celkům v zápase chyběly zraněné opory. Domácí postrádali Duncana Keitha a Mariána Hossu, za Blues pak nemohli nastoupit Jaden Schwartz, Paul Stastny, Patrik Berglund a Kevin Shattenkirk. V průběhu duelu navíc odstoupili Steve Ott a brankář Brian Elliott. Testovaný útočník Martin Havlát, jemuž v pátek končí zkouška v klubu, absolvoval společně s dalším zkušeným hráčem na zkoušce Dainiusem Zubrusem předzápasový trénink St. Louis a zatím od vedení smlouvu nedostali.

Po odstoupení z nedávného souboje s Coloradem kvůli bolestem stehenního svalu i zad a vynechání následujících dvou duelů proti Bostonu s Washingtonem se útočník Jaromír Jágr (18:23, +1, 1 střela) díky úspěšné léčbě akupunkturou ve středu již stihl vrátit do sestavy Floridy. Mnoho nechybělo a byl to návrat vítězný.

Jeho Panthers totiž díky gólům Rocco Grimaldiho a Erika Gudbransona ze druhé třetiny utkání na ledě Anaheimu vedli průběžně 1:2. Domácí Ducks ale při závěrečné hře 6 proti 4 s odvolaným brankářem a zároveň při přesilovce dokázali srovnat. Puk dostal za záda Roberta Luonga v čase 59:54 svou teprve první trefou sezony spící kanonýr Corey Perry.

Prodloužení rozuzlení nenabídlo a tak rozhodovaly nájezdy, v nichž ve čtvrté dvojici domácí Chris Stewart předčil Jonathana Huberdeaua. Pro trápící se Ducks, kteří na dně tabulky Západní konference o bod přeskočili Calgary, to byla teprve třetí výhra sezony. Se součtem pouhých 17 nastřílených branek z 12 úvodních startů však i nadále v daném ohledu zůstávají suverénně nejslabším celkem ligy. Kvůli zranění v dolní části těla ze sestavy Anaheimu vypadl český útočník Jiří Sekáč.

Toronto - Winnipeg 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Parenteau, 33. Komarov (Polák) - 4. Byfuglien, 9. Scheifele, 58. Burmistrov, 60. Little. Střely na branku: 26:34. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 19.113. Hvězdy zápasu: 1. Burmistrov, 2. Enström (oba Winnipeg), 3. Komarov (Toronto).

Chicago - St. Louis 5:6 v prodl. (5:2, 0:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Daňo, 5. Shaw z trest. střílení, 7. Teräväinen, 18. Seabrook, 18. P. Kane - 4. a 24. Steen, 16. Fabbri, 38. Bouwmeester, 40. Backes, 64. Tarasenko. Střely na branku: 43:29. Diváci: 21.676. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook (Chicago), 2. Steen (St. Louis), 3. P. Kane (Chicago).

Vancouver - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 54. D. Sedin, 59. Hansen - 5. Perron, 48. Crosby, 51. Fehr. Střely na branku: 20:23. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Hansen, 3. D. Sedin (oba Vancouver).

Anaheim - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. a rozhodující sam. nájezd Stewart, 60. Perry - 26. Grimaldi, 38. Gudbranson. Střely na branku: 39:25. Diváci: 15.169. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Anaheim), 2. Luongo (Florida), 3. Perry (Anaheim).