Tomáš Berdych servíruje - ilustrační foto. | foto: Reuters

Berdych je v Paříži v osmifinále, Rosol tentokrát Nadala nepotrápil

• 22
Na Rafaela Nadala umí, na turnaji série Masters v Paříži však neměl Lukáš Rosol proti španělskému tenistovi šanci a ve druhém kole prohrál hladce 2:6, 2:6. Zato jiný Čech Tomáš Berdych si ve francouzské metropoli osmifinále zahraje, i když domácího kvalifikanta Edouarda Rogera-Vasselina udolal až po velkém boji 6:3, 4:6, 7:5.

Pátý nasazený Berdych, jenž ve francouzské metropoli v roce 2005 získal svůj dosud nejcennější titul, vstoupil do utkání s až 149. hráčem světového žebříčku ztrátou podání.

První set dokázal i přesto získat, ve druhém ale přišel o servis celkem třikrát a Francouz vyrovnal.

O osudu třetího setu rozhodl Berdychův brejk v jedenácté hře, který pak při svém podání potvrdil a po dvou hodinách a 17 minutách proměnil mečbol.

Berdych minulý týden hodnotil dosavadní sezonu i své ambice do zbývajících turnajů:

Rosol nezopakoval výkon z předchozího vzájemného utkání Basileji, kde byl byl před týdnem v utkání s bývalou světovou jedničkou dva míčky od vítězství, než ve třech setech prohrál.

Nyní však na Španěla nestačil a vzpomínka na Wimbledon 2012, kde třicetiletý rodák z Brna nad Nadalem senzačně vyhrál, rychle bledla.

Na rozdíl od předchozích čtyř vzájemných zápasů, které byly vždy velmi vyrovnané, tentokrát favorit slavil postup do osmifinále po pouhých 61 minutách hry.