Wayne Simmonds z Philadelphia se pokouší tečovat před vancouverským gólmanem...

Wayne Simmonds z Philadelphia se pokouší tečovat před vancouverským gólmanem Ryanem Millerem. | foto: AP

Voráček asistoval u jediné branky Philadelphie a nezabránil další prohře

• 7
V předešlých třech sezonách hokejové NHL byl Jakub Voráček dvakrát nejproduktivnějším Čechem v soutěži. V minulém ročníku navíc atakoval prvenství i v rámci celé ligy, když skončil čtvrtý. V nové základní části se ale zatím hledá stejně jako celá Philadelphia, která naposledy padla 1:4 ve Vancouveru. Po jedné asistenci si připsali zmiňovaný Voráček a domácí Radim Vrbata.

Pondělní porážka 1:4 z Vancouveru je pro hokejisty Philadelphie už v pořadí čtvrtou v řadě a celkově sedmou z dosavadních jedenácti partií. Z šestnácti celků Východní konference tak aktuálně Flyers patří až na dvanáctou pozici, nejvíce však vystihuje jejich trápení počet nastřílených branek. V daném ohledu jsou totiž suverénně nejslabší v konferenci (pro srovnání vedoucí Montreal dal už 50 gólů, Philadelphia jen 22) a v rámci celé ligy je na tom hůř jen Anaheim (14 branek).

1. David Krejčí (BOS), 10z.- 15b.(7+8)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 13z.- 12b.(5+7)
3. Jaromír Jágr (FLA), 9z.- 10b.(6+4)
4. T. Fleischmann (MTL), 13z. - 10b.(4+6)
5. Jiří Hudler (CGY), 12z.- 10b.(4+6)
6. Martin Hanzal (ARI), 9z.- 10b.(0+10)
7. Michael Frolík (CGY), 12z. - 8b.(3+5)
8. Aleš Hemský (DAL), 12z.- 7b.(1+6)
9. Radim Vrbata (VAN), 12z. - 6b.(3+3)
10. Ondřej Palát (TBL), 13z. - 6b.(2+4)

Daleko za očekáváním zůstávají se svými ofenzivními příspěvky hlavně kapitán Claude Giroux (11 zápasů - 4+2) a jeho dvorní nahrávač Jakub Voráček (11 zápasů - 0+4). Ve 23. minutě utkání s Vancouverem sice zařídili vyrovnávací trefu Philadelphie na průběžných 1:1, když Voráček (19:14, -1, 4 střely, 0+1) dlouhou přihrávkou z obranné modré čáry vyslal svého parťáka do úniku.

Ještě v daném dějství ale Canucks vrátil vedení Bo Horvat a ve třetí třetině výsledek pro domácí pojistili nováček Jake Virtanen a do prázdné klece Matt Bartkowski, kterému asistoval i Radim Vrbata (14:44, +/-: 0, 4 střely, 0+1). V obraně Flyers tentokrát nechyběl Radko Gudas (19:02, -2, 4 střely), brankář Michal Neuvirth zůstal připraven na střídačce a kryl záda Stevu Masonovi (30 zákroků proti 33 střelám).

Po šesti prohrách za sebou se z výhry radovali hokejisté Toronta, když na domácím ledě přehráli výsledkem 4:1 Dallas. Hlavní hvězdou duelu byl gólman kanadského celku James Reimer, jenž pochytal 43 z 44 střel Stars. O čisté konto jej připravil jen vedoucí muž produktivity soutěže Jamie Benn, kterému v 10. minutě asistoval pro změnu druhý muž pořadí bodování Tyler Seguin.

Blízko svému prvnímu bodu kariéry v NHL byl zatím jediný český nováček letošní zámořské sezony Radek Faksa (14:19, +/-: 0).

Proti Torontu hrál svůj osmý zápas a dostal šanci na levém křídle druhé formace Jasona Spezzy, kterého zprava doplňoval Aleš Hemský (14:41, +/-: 0, 1 střela).

Za průběžného vedení Maple Leafs 2:1 ale Faksa z úniku nastřelil jen konstrukci branky a o půl minuty později domácí díky druhé trefě večera Joffrey Lupula odskočili do dvougólového trháku. Ten v samotném závěru ještě pojistil Morgan Rielly a Lupul si připsal třetí bod za asistenci. Výhru v dresu Toronta oslavil i obránce Roman Polák (15:56, +/-: 0).

Přestože postrádali dlouhodobého maroda Duncana Keitha a nově navíc i zraněného Mariána Hossu, dokázali si hokejisté Chicaga na domácím ledě poradit 4:2 s rozjetým Los Angeles. Obhájci Stanley Cupu tak uťali sérii dvou porážek a připsali si sedmou výhru z dosavadních dvanácti startů. LA tak padlo po sérii sedmi navazujících triumfů.

Po zahajovací třetině na tom ale byli lépe hostující Kings. V souboji celků, které za poslední čtyři sezony suverénně kralují lize (Chicago vyhrálo Stanley Cup 2015, 2013 a LA 2012 a 2014), vedli hosté průběžně 1:2 díky trefám Alece Martineze a Anže Kopitara.

Blackhawks zabrali až ve třetí třetině a klíčovou roli v tom sehrál Patrick Kane. Nejprve v 42. minutě vyrovnal na 2:2 a pak asistoval u rozdílové branky utkání z hole talentovaného Fina Teuvo Teravainena. V 59. minutě výsledek ještě pojistil Artěm Anisimov.

Toronto - Dallas 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
21. a 33. Lupul, 9. Boyes, 60. Rielly - 10. Jamie Benn. Střely na branku: 26:44. Diváci: 19 087. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Lupul, 3. Boyes (všichni Toronto).

Chicago - Los Angeles 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
7. Toews, 42. P. Kane, 50. Teravainen, 59. Anisimov - 15. Martinez, 19. Kopitar. Střely na branku: 26:35. Diváci: 21 534. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Muzin (Los Angeles).

Vancouver - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
2. Hansen, 31. Horvat, 49. Virtanen, 60. Bartkowski (Vrbata) - 23. Giroux (Voráček). Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 264. Hvězdy zápasu: 1. Virtanen, 2. Horvat, 3. Miller (všichni Vancouver).