• 19
Na pražském vrchu Vítkově se v sobotu konala sportovní akce s morbidní tematikou halloweenský Zombie Night Run. Účastníci běhu museli po cestě do cíle odolávat strašidelným nástrahám, nebo se sami za nemrtvé přestrojit a soutěžit o nejlepší kostým.

Hlavní běh začal v půl sedmé na vrcholu Vítkova. Běžci museli zdolat pětikilometrovou trasu, kde na ně čekaly překážky v podobně tunelu strachu, krvavého schodiště a samozřejmě desítek oživlých mrtvol. Kdo doběhl, byl odměněn stylovou medailí.

Pro menší návštěvníky připravili pořadatelé dětskou trasu s kilometr a půl dlouhou tratí. Běžela se již od šestnácti hodin, kdy byly všudypřítomné příšery ještě o poznání přátelštější a nechaly se s účastníky běhu i vyfotit.

Ze startovného pro dospělé, které činilo pět set korun, přispějí organizátoři desetinou nadaci Kapka naděje.