• 0
Před posledním utkáním se tým Bakova v tabulce nacházel až za celkem Luhačovic. Během vzájemného zápasu ve 12. kole přeboru Zlínského kraje ale hráči Bakova doma hosty z Luhačovic rozdílem třídy jasně přehráli a fanouškům připravili parádní fotbalovou podívanou. Lídr z Holešova ztratil bod v Bystřici pod Hostýnem, ostatní favorité nezaváhali. Podívejte se na video.

„Soupeř nás jasně přehrál. Svou aktivitou a důrazem nás donutil k obrovským chybám a dokázal je perfektně zužitkovat. Ve 20. minutě bylo prakticky rozhodnuto, z kabiny se fotbal hrát nedá,“ zhodnotil zápas stručně a jasně trenér Luhačovic Jan Jelínek pro web fotbalunas.cz.

Už ve 2. minutě brankáře Luhačovic Kořenka ve vápně k bližší tyči prostřelil nejlepší střelec soutěže Pavel Krajča. Bakovští fanoušci na další gól svého týmu dlouho nečekali.

O sedm minut později se šikovně mezi několika obránci protáhl hráč Bakova a naservíroval míč Dominiku Malátovi do takové pozice, z níž by bylo trestuhodné nedat - 2:0.

14. minuta se nesla v duchu obrovské hrubky stopera Luhačovic Coufalíka, který svou chybou vybídl Michala Vitáska k dalšímu navýšení skóre. Svůj jedenáctý gól sezony a druhý zápasu přidal ve 20. minutě Krajča. Dalekonosná rána směřovala přímo na střed, nejistý Kořenek ji ale ani tak neudržel a poroučel se z branky pryč.

„V zápase jsem i tak našel dvě dílčí pozitiva. Kluky bych chtěl pochválit za to, že nesložili zbraně a snažili se až do úplného konce. Bojovali i po takové studené sprše a toho si velmi cením. Gratuluji soupeři, byl jasně lepší a byl to prakticky první tým, který nás na podzim jasně přehrál,“ dodal Jelínek.

Do konce zápasu zkompletoval hattrick Michal Vitásek. Luhačovicím se dvěma brankami podařilo kosmeticky snížit. Bakov svého soupeře po výhře přeskočil v tabulce a nachází se aktuálně na šesté příčce.

Z prvních čtyř týmů soutěže se z výher za tři body radovaly tři celky. Vigantice si pro výhru 3:1 dojely do Slušovic, Boršice těsně porazily Rožnov pod Radhoštěm 3:2 a Morkovice uhájily výhru 1:0 nad Fryštákem. Vedoucí tým Holešov zdolal venku Bystřici až na penalty.

Výsledky 12. kola: Baťov 1930 - Luhačovice 6:2 (4:2), Slušovice - Vigantice 1:3 (0:1), Provodov - Chropyně 6:1 (1:1), Napajedla - Štítná n.Vláří 1:2 (0:2), Bystřice p.H. - Holešov 1:2 np (1:1), Morkovice - Fryšták 1:0 (1:0), Boršice - Rožnov p.R. 3:2 (1:1).

1. SFK ELKO Holešov 12 6 3 1 2 31:24 25
2. FC Morkovice 12 7 1 0 4 28:23 23
3. FK Vigantice 12 6 2 1 3 19:15 23
4. SK Boršice 12 6 1 2 3 30:16 22
5. FC RAK Provodov 12 6 1 1 4 33:24 21
6. SK Baťov 1930 12 6 0 2 4 28:17 20
7. FC Rožnov pod Radhoštěm 12 6 1 0 5 27:18 20
8. FC Fryšták 12 6 0 2 4 15:17 20