• 3
Ve 12. kole fotbalového přeboru Libereckého kraje opět zvítězili hráči Chrastavy v čele s Jiřím Štajnerem. Sedmatřicetinásobného reprezentanta však výkonem předčil Jakub Beneš. Vedoucí kanonýr soutěže se do sítě Železného Brodu trefil hned čtyřikrát a zasloužil se o výhru 4:0. Podívejte se na video.

Chrastava přeborem suverénně proplouvá bez ztráty bodu a s impozantním skóre 50:9. Skoro u poloviny branek byl Beneš, který se trefil už jednadvacetkrát.

Ten otevřel skóre již v šesté minutě – Chrastava aplikovala vysoký presink a míč se po spolupráci Štajnera s Jakubem Koubou dostal až k Benešovi, který nezaváhal. O deset minut později tentýž hráč zužitkoval křižnou přihrávku a zvýšil skóre na 2:0.

Beneš stihl uzavřít hattrick ještě před poločasovou přestávkou – dvacátou brankou v sezoně překonal hostujícího gólmana. Poslední trefu v zápase si nechal až na 81. minutu. Po přízemním centru Štajnera se k němu dostal balon v pokutovém území a Beneš potvrdil instinkt kanonýra.

Železný Brod tak kvůli prohře 0:4 zůstává poslední.

Výsledky 12. kola (11. hraného): Mšeno - Hejnice 6:0 (2:0), Česká Lípa - Bozkov 5:1 (1:0), Lomnice - Skalice 2:2 (2:1), Doksy - Frýdlant 2:2 (0:1), Chrastava - Železný Brod 4:0 (3:0), Višňová - Sedmihorky 2:5 (1:2), Velké Hamry - Košťálov 2:3 (1:2).

1. Chrastava 11 11 0 0 50:9 33
2. Sedmihorky 11 9 1 1 33:13 28
3. Doksy 11 5 2 4 21:21 17
4. Č. Lípa 11 5 2 4 19:19 17
5. Velké Hamry 11 4 3 4 20:23 15
6. Skalice 11 4 2 5 26:26 14
7. Košťálov 11 4 2 5 21:26 14
8. Bozkov 11 4 2 5 20:28 14