• 0
Hráči Litole by se nejraději propadli hanbou. Ve 12. kole fotbalové divize C utrpěli na domácím hřišti historický debakl 0:11. Hostující Olympia Hradec Králové dokonce už po půlhodině hry vedla 6:0 a se soupeřem absolutně neměla slitování. Hattrickem se na dvouciferné výhře podílel Radek Korba. Podívejte se na video.

„Jedním slovem demolice,“ svítí na webových stránkách poražených. Litol vůbec nestíhala tempo lídra soutěže a už ve třetí minutě prohrávala – bývalý hráč Jablonce Filip Klapka stál ve správnou chvíli na správném místě.

Druhý gól přidal o pár minut později Radek Korba, který na zadní tyči proměnil přesný centr. „Než jsem se stačil dotknout míče, prohrávali jsme 0:2. Poté nebylo již co řešit. Jednoznačná záležitost Olympie,“ nechápal obránce domácích Milan Korejza.

Normu dvou gólů na deset minut si hosté udrželi po první půlhodinu hry. Postupně se prosadili Peter Očovan dorážkou, Karel Krejčík střelou do prázdné brány, opět Korba a nakonec Matěj Ptáček. 6:0 po dvaatřiceti minutách.

„Soupeř nám v podstatě dovolil vše, a pokud měl nějakou šanci, tak to bylo z naší nedůslednosti,“ popisoval první poločas sekretář Olympie František Bárta.

Ve druhém dějství přidali hosté téměř stejný brankový příděl. Z hattricku se mohl radovat Korba, před ním se prosadil Michal Demeter. Své druhé góly v utkání zaznamenali Krejčík s Ptáčkem, který ke konci utkání uzavíral na hrozivých 0:11 z pohledu Litole.

O poznání chudší počet branek mohli vidět diváci v Trutnově. Domácí dali Jaroměři čtyři góly a na první Olympii ztrácí tři body.

Výsledky 12. kola: Litol - Olympia HK 0:11 (0:6), Suchdol - Živanice 5:1 (2:0), Jablonec n.J. - Vysoké Mýto 3:2 (1:1), Nový Bor - Dvůr Králové 1:2 np (1:1), Semily - Ústí n.O. 1:3 (1:0), Trutnov - Jaroměř 4:0 (1:0), Pěnčín-Turnov - Admira Praha 1:0 np (0:0), Kutná Hora - Letohrad 4:1 (3:1).

1. Olympia Hradec Králové 12 9 0 2 1 38:7 29
2. Trutnov 12 8 1 0 3 32:19 26
3. Živanice 12 6 3 0 3 34:17 24
4. Jablonec nad Jizerou 12 7 0 2 3 25:17 23
5. Kutná Hora 12 7 0 1 4 26:23 22
6. Suchdol 12 6 0 3 3 22:13 21
7. Vysoké Mýto 12 5 2 1 4 22:22 20
8. Pěnčín-Turnov 12 5 2 0 5 20:22 19