• 0
Ve 12. kole fotbalové divize B kralovali na domácím hřišti hráči Libiše. Na podmáčeném terénu přivítali předposlední Litvínov a s přehledem potvrdili roli favorita. O výhře 4:0 rozhodl čtvrtý celek tabulky třemi góly v prvním poločase. Podívejte se na video.

„Nádhera, brzy jsme si zvykli na klouzavý terén, pak už jsme jasně dominovali,“ rozplýval se pro klubový web asistent trenéra domácích Jiří Kabyl.

V devětadvacáté minutě otevřel skóre Ivan Baratynskyy, k němuž se odrazil míč na vápno. Domácí útočník udělal kličku obránci a uklidil balon do brány. Hned o minutu později zvyšoval na 2:0 Rudolf Poništ, který si naběhl na dlouhý centr z hloubi pole a střelou pod břevno nedal brankáři Litvínova šanci.

Ještě do poločasu zvýšil svou druhou brankou v utkání Baratynskyy.

Ve druhém poločase umocnil dominanci domácích přesnou hlavičkou Michal Houžvička. „Škoda, že si nenašlo cestičku více diváků, fotbal by se jim musel líbit,“ mrzelo Kabyla.

Výsledky 12. kola: Chomutov - Úvaly 1:4 (0:1), Libiš - Litvínov 4:0 (3:0), Kladno - Souš 2:1 np (1:1), Rako Rakovník - Louny 2:1 np (1:1), Litoměřice - Lovosice 2:3 (1:1), Vilémov - Meteor 1:4 (1:1), Hor. Měcholupy - Český Brod 1:2 np (1:1), Neratovice - Nymburk 2:1 (1:1).

1. Lovosice 12 7 2 2 1 22:12 27
2. Kladno 12 7 1 3 1 30:11 26
3. Meteor Praha 12 6 2 1 3 26:14 23
4. Libiš 12 6 2 1 3 19:10 23
5. Neratovice-Byškovice 12 6 1 2 3 23:17 22
6. Souš 12 6 0 3 3 18:12 21
7. Český Brod 11 5 2 1 3 24:14 20
8. Litoměřice 12 6 0 1 5 21:19 19