• 0
Dvanácté kolo MSFL nabídlo derby mezi fotbalisty Hlučína a Vítkovic. Lépe z něj vyšel domácí Hlučín, který vyhrál 4:2. Mužem zápasu byl bezesporu Tomáš Dostál. Po faulech na něj byly odpískány dvě penalty, jeden gól sám dal. Podívejte se na video.

Pořadí v tabulce favorizovalo spíše druhé Vítkovice, ale nakonec to byl čtvrtý Hlučín, který šel už v 11. minutě do vedení. Po faulu na Dostála byla nařízena penalta, již chladnokrevně proměnil exligový útočník Dominik Kraut.

Hosté nesložili zbraně a ve 37. minutě zásluhou Vladimíra Mišinského vyrovnali. Ten stejně jako Kraut působil v Baníku Ostrava a měl ještě jednodušší pozici než penaltový střelec – po pěkné kombinaci se ocitl před prázdnou bránou a spolehlivě zakončil.

Ještě do poločasu opět vedli domácí. Centrovaný míč propadl až k Dostálovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Hlučínský záložník však gólem neřekl poslední slovo. Hned na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky byl znovu obětí penaltového zákroku. K pokutovému kopu se postavil Kraut a zvýšil náskok Hlučína.

Hosté i tentokrát zvládli snížit. V 65. minutě se k balonu dostal Filip Korneta, jehož první střelu ještě domácí obrana zblokovala, na druhý pokus však nestačila – 2:3 z pohledu Vítkovic.

Vítězství Hlučína potvrdil pět minut před koncem Radek Sasín, který do brány doklepl vyražený přímý kop Dominika Krauta.

MSFL vede Prostějov, který se na domácím trávníku trápil s poslední Líšní. Nakonec však svého soupeře udolal 2:1. „Průběh zápasu nebyl zdaleka takový, jak bychom si představovali. Bylo to jedno z těch šťastných vítězství urvaných silou vůle,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra lídra tabulky Roman Popelka.

Výsledky 12. kola (13. hraného): MSK Břeclav - MFK Vyškov 1:1 (1:0), HFK Třebíč - Spartak Hulín 1:1 (0:0), FC Hlučín - Vítkovice 4:2 (2:1), 1.SK Prostějov - SK Líšeň 2:1 (1:1), HS Kroměříž - Velké Meziříčí 1:2 (0:1), 1.FC Slovácko B - HFK Olomouc 4:0 (2:0), SK Uničov - Mohelnice 1:1 (1:0), Otrokovice - Fastav Zlín B 1:0 (1:0).

1. Prostějov 13 9 3 1 26:14 30
2. Vítkovice 13 8 1 4 26:16 25
3. Uničov 13 7 3 3 21:11 24
4. Hlučín 13 5 5 3 22:15 20
5. Kroměříž 13 6 2 5 21:19 20
6. Otrokovice 13 5 4 4 21:17 19
7. Velké Meziříčí 13 6 1 6 20:20 19
8. Vyškov 13 4 6 3 25:14 18