• 0
Zápy opět potvrdily výbornou formu. Svěřenci trenéra Michala Maška vyhráli už pět utkání po sobě. Poslední obětí rozjetého týmu byl Kolín, který podlehl domácím ve 12. kole fotbalové ČFL 0:3. Jednu branku vstřelil bývalý ligový záložník David Kalivoda. Nejen na jeho přesný zásah se podívejte na videu.

Spojení Kalivoda a Zápy funguje na jedničku. Třiatřicetiletý záložník zařídil v duelu s Kolínem dvoubrankové vedení už devátou trefou v sezoně.

Nejprve se však ve 42. minutě krásným lobem prezentoval Jan Kalaš a poslal domácí do vedení. O dvě minuty později si na přízemní centr z rohového kopu naběhl střelec jednadvaceti ligových branek a střelou na bližší tyč nedal hostujícímu gólmanovi šanci.

Po přestávce přidali domácí ještě jeden zásah – na milimetrový centr ze standardní situace si naběhl Miroslav Doležal a v 77. minutě uzavřel skóre na 3:0.

ČFL vede Loko Vltavín o skóre před Chrudimí. Na opačném pólu tabulky se nachází Brozany.

Výsledky 12. kola (14. hraného): Vltavín - Brozany 2:0 (1:0), MFK Chrudim - Viktoria Žižkov 2:1 (2:1), Tachov - Baník Most 1:0 (1:0), Králův Dvůr - MAS Táborsko B 1:0 (0:0), Benešov - Převýšov 2:1 (0:1), Zápy - Kolín 3:0 (2:0), Čáslav - Jirny 0:2 (0:0), Union 2013 - Písek 2:1 np (1:1), Štěchovice - Domažlice 0:1 (0:0), Benátky - Dobrovice 0:4 (0:3).

1. Loko Vltavín 14 9 2 3 0 33:12 34
2. Chrudim 14 10 2 0 2 27:11 34
3. Králův Dvůr 14 7 4 2 1 18:8 31
4. Zápy 14 8 2 1 3 26:15 29
5. Domažlice 14 6 2 2 4 23:18 24
6. Písek 14 6 2 2 4 20:16 24
7. Jirny 14 7 0 3 4 23:25 24
8. Dobrovice 14 5 2 1 6 28:19 20