Hokejisté Arizony se radují z gólu Maxe Domiho, vpravo vyčnívá asistent Martin...

Hokejisté Arizony se radují z gólu Maxe Domiho, vpravo vyčnívá asistent Martin Hanzal. | foto: AP

Hanzal si připsal už desátou asistenci, kvůli zranění ale nedohrál

• 11
S desíti přihrávkami z devíti odehraných zápasů je český centr Martin Hanzal v daném ohledu nejlepším hráčem celé NHL. Zatím poslední přihrávku si připsal v pondělním duelu Arizony na ledě Toronta, když přispěl k venkovní výhře 4:3. Pro zranění ale utkání nakonec nedohrál.

Kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla Martin Hanzal (5:39, +/-: 0, 1 střela, 0+1) v pondělí na ledě Toronta absolvoval za Arizonu jen šest střídání. Přesto si stihl připsat bod za další asistenci. V 7. minutě se při přesilovce podílel na otevírací brance duelu z hole produktivního nováčka Maxe Domiho.

10. Ondřej Palát (TBL), 9z. - 4b.(2+2)

Pro Hanzala, jehož start v dalším zápase Coyotes v úterý proti Bostonu je v ohrožení, to byla kulatá desátá přihrávka. V rámci ligy je tak mezi tvůrci hry na průběžném prvním místě před pěticí borců s devíti přihrávkami (Henrik Zetterberg, Johnny Gaudreau, P.K. Subban, Andrej Markov, Victor Hedman).

Za Maple Leafs sice záhy vyrovnal Shawn Matthias, díky další využité přesilovce tentokrát v podání zkušeného Shana Doana však Arizona odcházela do kabin za vedení. V dalším průběhu jej navíc navýšili ještě Klas Dahlbeck a Kyle Chipchura. Mocný finiš Toronta ze závěru řádné hrací doby pak stačil jen na zmírnění nepříznivého stavu, o což se v 50. a 58. minutě postarali James van Riemsdyk a Morgan Rielly.

Kromě zmiňovaného Hanzala do utkání zasáhli ještě dva čeští obránci. V dresu Arizony k výhře 4:3 pomohl Zbyněk Michálek (17:33, -1) a za Toronto ve třetí obranné dvojici se Slovákem Martinem Marinčinem nastoupil Roman Polák (15:35, +2, 2 střely).

Den po nezdaru 1:4 na ledě Rangers padli trápící se hokejisté Calgary i v konfrontaci s dalším newyorským celkem. Tentokrát podlehli 0:4 s Islanders.

Stav byl dlouho bezbrankový. O jeho ukončení se postaral až v 35. minutě využitou přesilovkou domácí Michail Grabovskij. Ve třetí třetině pak Ostrované ještě přidali další tři zásahy díky dvougólovému střelci Fransi Nielsenovi a Calu Clutterbuckovi.

První hvězdou zápasu byl díky bezchybnému výkonu podloženému 29 zákroky vyhlášen gólman vítězů Jaroslav Halák. Slovenský reprezentant se radoval už ze druhé nuly v sezoně, k čemuž přispěl i zadák Marek Židlický (17:16, +2).

Za Flames ani napotřetí nenakoukl do sestavy z farmy povolaný Jakub Nakládal (nehrající náhradník), jenž tak pouze sledoval v akci své krajany Michaela Frolíka (17:35, -1, 1 střela), Jiřího Hudlera (17:07, -1, 4 střely) a Ladislava Šmída (12:01, +/-: 0, 1 střela).

Obhájci Stanley Cupu z Chicaga odehráli už druhý zápas za sebou, který skončil po řádné hrací době 0:0. Na tom by ještě nebylo nic tak výjimečného. To dodává až autor vítězných branek z obou duelů, kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Kanadský reprezentant potvrdil svou důležitost pro tým v sobotu proti Tampě Bay a vše dokázal zopakovat i v pondělí proti Anaheimu. Chicago, hrající bez zraněného zkušeného beka Duncana Keitha, tak oba duely zvládlo fotbalovým výsledkem 1:0 po prodloužení.

Klíčovou postavou Blackhawks v obou zápasech byl společně s Toewsem ještě gólman Corey Crawford, jenž vychytal nuly díky 21 zákrokům proti Tampě Bay a naposledy dokonce 39 zákrokům proti Anaheimu. Ducks se ovšem v úvodu sezony střelecky nevídaně trápí, z osmi duelů nastřádali jen šest vstřelených branek. Jednu z nich má na kontě i český forvard Jiří Sekáč (18:06, +/-: 0, 2 střely), jenž proti Chicagu nastoupil na křídle druhého útoku po boku centra Ryana Keslera.

NY Islanders - Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
46. a 59. Nielsen, 35. Grabovskij, 52. Clutterbuck. Střely na branku: 35:29. Diváci: 11 582. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Nielsen, 3. Okposo (všichni NY Islanders).

Toronto - Arizona 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
14. Matthias, 50. Van Riemsdyk, 58. Rielly - 7. Domi (Hanzal), 15. Doan, 28. Dahlbeck, 47. Chipchura. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 944. Hvězdy zápasu: 1. Chipchura (Arizona), 2. Matthias (Toronto), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Chicago - Anaheim 1:0 v prodl.
Branka: 61. Toews. Střely na branku: 24:39. Diváci: 21 529. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Andersen (Anaheim).