• 0
Karlovarský fotbalový přebor bývá tradičně bohatý na góly. Ani deváté kolo nebylo výjimkou. Mariánské Lázně daly sedm branek beznadějně poslednímu Kynšperku už za první poločas, v tom druhém ještě dva zásahy přidaly. Díky vysoké výhře vedou tabulku o skóre před Ostrovem. Na spoustu branek se podívejte ve videu.

Slavoj Kynšperk měl už před desátým hraným kolem tristní defenzivní bilanci padesáti obdržených branek. Mariánské Lázně naopak zabojovaly o čelo tabulky obdivuhodným způsobem.

Poprvé se trefil již v páté minutě Jan Bílek a odstartoval masakr, na který budou chtít v Kynšperku hodně rychle zapomenout. Po půlhodině hry prohrávali kvůli dvěma gólům Michala Drahoráda a jednomu zásahu Jana Kováře 0:4.

To ovšem hráčům Mariánských Lázní nestačilo a pokračovali ve střílení branek i nadále. Do poločasu přidali dvě a v součtu s vlastním gólem Zdeňka Berana se skóre zastavilo na hrozivých 0:7 z pohledu domácího Kynšperku.

Druhé dějství se tak dohrávalo spíše z povinnosti a hosté značně povolili v tempu, což domácí fotbalisté určitě kvitovali, neboť už inkasovali pouze dvakrát. Nejprve se před Alešem Novákem zjevila prázdná brána, čehož hráč Viktorie využil. V poslední minutě zápasu přidal devátý gól Jan Kovář.

„Každý ví, že soupeř na tuto úroveň asi nemá. Bylo to 7:0 po poločase a ve druhém poločase se zápas dohrával. Byl to spíš takový trénink. Alespoň jsme si udělali skóre,“ komentoval průběh duelu pro fotbalunas.cz trenér vítězů Štěpán Hirschl.

Výsledky 9. kola (10. hraného): FC Cheb - Loko K. Vary 4:2 (3:2), Citice - Chodov 1:3 (0:1), N. Sedlo - Lomnice 2:1 np (1:1), Ostrov - Březová 3:1 (1:1), Kynšperk - Mar. Lázně 0:9 (0:7), Král. Poříčí - Hvězda Cheb 4:5 np (4:4), Toužim - Nejdek 3:4 (2:3).

1. FC Viktoria Mariánské Lázně 10 8 0 1 1 41:10 25
2. FK Ostrov 10 8 0 1 1 41:13 25
3. FK Olympie Březová 10 8 0 0 2 46:12 24
4. FK Nejdek 10 5 1 1 3 27:17 18
5. FC Cheb 10 6 0 0 4 25:29 18
6. Spartak Chodov 10 4 1 2 3 23:20 16
7. Baník Union Nové Sedlo 10 4 2 0 4 20:21 16
8. Baník Královské Poříčí 10 3 1 2 4 28:26 13