• 0
Fotbalisté Rudolfova porazili v 11. kole přeboru Jihočeského kraje Veselí 3:0. Všechny tři branky se pátému týmu tabulky povedly, nejprve se po kličce brankáři prosadil už v páté minutě Vlastimil Bašta, na kterého navázal krásnou střelou do šibenice Radim Pouzar. Na jeho výstavní ránu se podívejte ve videu.

Třetí branka Rudolfova padla až ve druhém poločase. Hlavičkou v pádu se blýskl David Ryneš. „Třetí gól nás uklidnil a poté jsme již zápas kontrolovali a připsali si povinné tři body,“ radoval se po utkání pro jihoceskyfotbal.cz trenér Rudolfova Otakar Matouš.

Zápas rezervy Písku proti Želči ovládli David Pichlík a Pavel Keclík, kteří si při výsledku 4:1 připsali shodně dvě branky. Želeč přitom v jedenácté minutě mohla vést, jenže neproměnila penaltu, což se na druhé straně povedlo o chvíli později Pichlíkovi. Ten ve 24. minutě přidal po rohu druhou trefu.

Zbylé góly padly až ve druhém poločase. První Keclíkova chvíle přišla 57. minutě, avšak hosté o chvíli později zkusili zápas zdramatizovat brankou Martina Petra. To však odmítl Keclík v 73. minutě, když po přesné přihrávce uzavřel skóre na 4:1.

„Želeč podala velmi solidní výkon především v útočné fázi, ovšem my jsme byli produktivnější,“ ocenil představení poražených trenér Písku Dušan Benák.

Výsledky 11. kola: Hluboká - Soběslav 0:4 (0:2), Čimelice - Prachatice 2:0 (2:0), Dačice - Jankov 1:1 (0:0), Písek B - Želeč 4:1 (2:0), Osek - Katovice 0:1 (0:0), Rudolfov - Veselí 3:0 (2:0), Planá n.L. - Olešník 0:3 (0:2), Sedlice - Dražice 2:3 (1:1).

1. Katovice 11 10 1 0 32:8 31
2. Soběslav 11 8 0 3 26:11 24
3. Jankov 11 7 2 2 22:6 23
4. Olešník 11 6 1 4 21:14 19
5. Rudolfov 11 5 3 3 23:14 18
6. FC Písek 11 5 3 3 20:15 18
7. Hluboká 11 5 2 4 14:16 17
8. Osek 11 4 3 4 21:15 15