• 0
Ještě vloni hrával ligu za Bohemians, teď pomáhá domovskému Kladnu ve fotbalové divizi B. Václav Kalina se v 11. kole nádherně trefil střelou z voleje v zápase proti Nymburku, na výhru to ovšem nestačilo. Domácí nakonec duel ovládli v penaltovém rozstřelu. Nejen na Kalinovu dělovku se podívejte ve videu.

Kladenští se dostali do vedení ve 13. minutě zásluhou penalty Tomáše Procházky, na kterou domácí Nymburk reagoval hlavičkou Michala Bohdana čtyři minuty před přestávkou.

V 53. minutě se ke slovu přihlásil Kalina, k němuž se za velké vápno odrazil míč, který kladenský odchovanec poslal nekompromisně do šibenice soupeřovy branky. Hosté ovšem dopláceli na neschopnost udržet vedení – za deset minut vyrovnával opět hlavou Bohdan.

Na konci zápasu zvyšoval na 3:2 pro Kladno Vladimír Kolmistr, ale Nymburk se nevzdal a v nastavení vyrovnal Matěj Peterka, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území. Následný penaltový rozstřel ovládli domácí.

Kladno i přes ztrátu zůstává v čele divize B, na opačném pólu tabulky jsou Louny, které podlehly Litvínovu 0:3.

Výsledky 11. kola: Lovosice - Neratovice 2:1 (2:1), Litoměřice - Libiš 2:5 (2:4), Souš - Hor. Měcholupy 2:0 (0:0), Český Brod - Chomutov odloženo, Meteor - Rako Rakovník 5:1 (2:1), Nymburk - Kladno 4:3 np (3:3), Úvaly - Vilémov 2:0 (2:0), Louny - Litvínov 0:3 (0:2).

1. Kladno 11 7 0 3 1 29:10 24
2. Lovosice 11 6 2 2 1 19:10 24
3. Meteor Praha 11 5 2 1 3 22:13 20
4. Libiš 11 5 2 1 3 15:10 20
5. Souš 11 6 0 2 3 17:11 20
6. Neratovice-Byškovice 11 5 1 2 3 21:16 19
7. Litoměřice 11 6 0 1 4 19:16 19
8. Český Brod 10 5 1 1 3 23:13 18