Hokejisté New York Rangers se radují z gólu do sítě Martina Jonese ze San Jose.

Hokejisté New York Rangers se radují z gólu do sítě Martina Jonese ze San Jose. | foto: AP

Rangers nedali šanci San Jose, Raanta při premiéře udržel čisté konto

• 11
V jediném pondělním zápase hokejové NHL zdolali Rangers na domácím ledě hladce 4:0 San Jose. Při svém prvním startu v newyorském dresu se skvěle uvedl finský gólman Antti Raanta, jenž podpořil výhru čistým kontem díky 22 zákrokům.

Finský gólman Antti Raanta se poprvé v NHL představil v dresu Chicaga, když v sezoně 2013/14 odchytal 25 zápasů a následující rok startoval ve 14 duelech. Od letošního ročníku je však dvojkou slavného Henrika Lundqvista u Rangers.

9. David Pastrňák (BOS), 5z.- 3b.(1+2)
10. Michael Frolík (CGY), 5z. - 3b.(0+3)

Švédská jednička svého nového parťáka pustila do akce až v pořadí sedmém duelu základní části proti San Jose poté, co v neděli Rangers podlehli 1:2 po prodloužení New Jersey. O den později si Blueshirts napravili bilanci triumfem 4:0 a debutant Raanta byl zvolen první hvězdou. Na čisté konto (první za Rangers, celkově čtvrté kariéry v NHL) potřeboval 22 zákroků.

O góly New Yorku se postarali obránce Marc Staal, v přesilovce skórující Mats Zuccarello a ve třetí třetině slavící Jesper Fast a Viktor Stalberg. Jediný Čech v zápase, centr Sharks Tomáš Hertl (17:31, -2, 3 střely), byl na ledě u dvou inkasovaných branek.

Výsledek NHL

NY Rangers - San Jose 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
11. M. Staal, 30. Zuccarello, 44. Fast, 57. Stalberg. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Zuccarello, 3. M. Staal (všichni Rangers).