Tohle nebude gól. Daniel Sedin z půl metru netrefil branku

Tohle nebude gól. Daniel Sedin z půl metru netrefil branku | foto: Reuters

Jde to nedat? Sedin zažil v NHL trapas jako kdysi Patrik Štefan

• 23
Pamatujete na ten trapas, když Patrik Štefan v hokejové NHL suverénně vezl puk do prázdné branky a... A gól nedal? Něco podobného teď předvedl švédský útočník Daniel Sedin.

Puk byl v brankovišti, půl metru od čáry, gólman se válel u tyče. Tohle je prostě tisíciprocentní šance. Tutovka. Jasný gól.

A přece je možné ho nedat. Daniel Sedin po zápase nejspíš dlouho seděl u videa a neustále si ten moment přehrával dokola, aby mu uvěřil. Vždyť on je ze slavné bratrské dvojice přece tím střelcem.

„Bylo to rychlý a puk mi prostě odskočil. Je to škoda, protože jsme hráli dobře a mohli vyhrát,“ litoval po utkání Sedin.

Akce z úvodu třetí třetiny přitom mohla zásadně ovlivnit vývoj domácího utkání s Edmontonem. Vancouver by se dostal do vedení 2:1, jenže nestalo se a Canucks nakonec padli v prodloužení.

Připomeňte si také selhání Patrika Štefana, které bylo umocněno tím, soupeř vzápětí z protiútoku skóroval. Shodou okolností to byl také Edmonton. Tenhle tým má na podobné situaci velké štěstí...

Témata: Patrik Štefan