Trenér Sparty Zdeněk Ščasný před utkáním s Příbramí.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný před utkáním s Příbramí. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparta zabrala až po přestávce. Ale žádné řvaní nebylo, říkal Ščasný

• 48
Podle výsledku 4:0 se zdá, že jeho tým Příbram jasně přejel. Trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný ale dobře věděl, že to tak nebylo - nebo alespoň ne po celý zápas. Nebýt zákroků brankáře Bičíka v první půli, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak.

Bičík zneškodnil nejdřív hlavičku Hnaníčka, která letěla k tyči. Pak vyběhl proti Štípkovi, kterého vytlačil mimo střelecký úhel. A nakonec si vychutnal i bývalého spoluhráče Bednáře, kterému zneškodnil střelu nohama. Díky tomu Sparta udržela do poločasu bezbrankový stav a ve druhém mohla začít řádit.

Můžete tedy dnes být spokojený?
Spokojený jsem s výsledkem a s hrou ve druhé půli. Výsledek vypadá jednoznačně, ale ten první poločas... Začali jsme dobře, ale potom se hra vyrovnávala, Příbram hrála nakopávané balony, spoléhala na brejky a my jsme moc nebezpeční nebyli. Spíš jsme měli takové polopříležitosti.

V čem byl hlavní problém?
Chyběl nám pohyb, byli jsme málo odvážní, proto měl soupeř velké šance. Podržel nás Bičík, což bylo klíčové. Ve druhé půli jsme začali víc běhat, byli častěji na polovině soupeře a zaslouženě jsme vyhráli. Konečný výsledek je velmi dobrý.

Musel jste v kabině o poločase zvýšit hlas?
Upřímně, ani ne. Můj způsob mluvy možná takový je, ale hlavně jsme si řekli, co nebylo dobré. Žádné velké řvaní tam nebylo. Vyříkali jsme si, v čem byl problém a nejdůležitější je, že se povedlo ho odstranit.

Podepsala se na týmu nějak reprezentační pauza?
Nevím. To by bylo asi alibistické a nesmyslné se na tohle vymlouvat. Měli jsme v reprezentaci několik hráčů, ale optimálně v první půli nehrál nikdo. Třeba Fatai byl téměř neviditelný, zato v druhém poločase vynikající. Podobné to bylo i u ostatních. Nevím, čím to bylo, ale hlavně, že jsme se zvedli.

Fatai se opravdu vytáhl, dal dva góly a na jeden další nahrál. Přitom většinu zápasu hrál na pravém křídle...
Zatím nastupuje zprava a ve druhé půli hrál opravdu velmi dobře. Je nesmírně efektivní, střílí branky. Proto není důvod něco zásadně měnit, i když na Schalke to třeba může být zase trochu jinak.

Proč střídal kapitán Lafata? Vypadalo to, že po jednom ze zákroků není úplně fit.
Kulhá hodně, nedokážu odhadnout, v jakém stavu bude zítra. Ten zákrok byl každopádně zbytečný.

Jak důležité je, že se vám před zápasem se Schalke podařilo vysoko vyhrát?
Určitě je to psychicky důležité. Na Schalke bude doufám vyprodáno, takže tam se o koncentraci a motivaci nebojím. Druhá věc je, jak budeme úspěšní.

Podruhé v řadě jste vyhráli 4:0. Povedlo se najít optimální sestavu?
Sestava se skutečně ustálila, což jsme chtěli od začátku. Ale nepřeceňoval bych to. Už je to historie, jsou před námi další zápasy.