• 1
Minulou sezonu tým Uhelných skladů skončil těsně pod vrcholem, v přeboru Prahy se umístil druhý za Přední Kopaninou. V aktuálním ročníku se prozatím nachází až v půlce tabulky. Na hřišti Zličína během 9. kola nicméně vysokou výhrou v poměru 4:1 zavzpomínal na zdařilou předešlou sezonu. Jaké fotbalové momenty šlágr kola přinesl, se podívejte na videu.

Deváté Uhelné sklady přijely na půdu osmého Zličína, jednalo se tedy o duel dvou sousedů v tabulce. Předváděná hra a především výsledek o tom však nenasvědčovaly. „Soupeř byl lepší, fotbalovější. V deseti nám dal dvě branky, zaslouženě jsme prohráli. Ukázalo se, v čem jsou naše slabiny,“ nehledal výmluvy pro web fotbalpraha.cz trenér domácího celku Tibor Notin. Následně pak dodal: „Bylo vidět, proč jsme tam, kde jsme. Nemáme na víc než na to, co hrajeme.“

Do vedení poslal hostující Uhelné sklady v 16. minutě Lukáš Zilvar. Do poločasu se ovšem domácím hráčům podařilo ve 42. minutě srovnat díky zásahu Richarda Valouška.

O minutu později dokonce viděl hostující Petr Studnička červenou kartu a rázem byl Zličín v početní výhodě. „Zase jsme se dostali zbytečně do problémů. Vedli jsme 1:0 a měli jsme stoprocentní gólovou šanci. Tu jsme nedali a vzápětí přišla červená karta. O té se vůbec nebudu vyjadřovat, jestli byla, nebo ne,“ komentoval průběh prvního poločasu trenér Uhelných skladů Robert Hlavica.

„O poločase jsme si ale v kabině řekli, že bod z tohoto hřiště je málo. Stáhli jsme to na tři beky a i v deseti jsme odskočili na 3:1 a utkání rozhodli,“ dodal už spokojeněji Hlavica.

Do sedmi minut těsně po úvodu druhého poločasu vtěsnal své dvě branky hostující David Belán a poslal Uhelné Sklady do trháku. Červenou kartu viděli i domácí, konkrétně pak Amel Drina. V 75. minutě pak přidal čtvrtý gól hostí jejich nejlepší střelec Vojtěch Šafránek, pro něhož to byl už devátý zásah ročníku.

Uhelné sklady si díky výhře vyměnily místo v tabulce právě se Zličínem a jsou osmé. V dalším kole hostí zatím nejhorší tým Stodůlek, jenž stále čeká na první výhru sezony. Zličín naopak zavítá na půdu silných Třeboradic.

Zličín - Uhelné sklady 1:4 (1:1)
Branky: 42. Valoušek - 16. Zilvar, 47. a 54. Belán, 75. Šafránek.

Další výsledky 9. kola (10. hraného): Bohemians - Motorlet Praha B 2:1 (2:1), Union Vršovice - Admira Praha B 0:1 (0:1), Př. Kopanina - Zbraslav 1:0 (1:0), ABC Braník - Třeboradice 2:2 (2:1), FC Háje - Královice 2:4 (0:3), Cholupice - ČAFC Praha 1:0 (0:0), Stodůlky - Střešovice 1911 2:2 (1:0).

1. FC Přední Kopanina 10 9 0 1 30:4 27
2. Sokol Královice 10 7 2 1 33:21 23
3. SK Třeboradice 10 7 1 2 31:21 22
4. SK Zbraslav 10 6 2 2 27:11 20
5. Bohemians Praha 10 5 3 2 27:21 18
6. ČAFC Praha 10 5 1 4 23:24 16
7. ABC Braník 10 5 1 4 16:17 16
8. SK Uhelné sklady Praha 10 4 2 4 32:20 14